Dyrektor Centrum Transferu Technologii UŁ Adam Kaźmierczak został wybrany do Rady PACTT, siedmioosobowego zespołu przedstawicielskiego organizacji, na kadencję 2020-2022. PACTT jest dobrowolnym zrzeszeniem przedstawicieli uczelnianych jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej. Porozumienie ma charakter ogólnopolski.
W listopadzie CTT UŁ, wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ośrodkiem Przetwarzania Informacji PIB, zorganizowało konferencję Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT). IX konferencja PACTT odbywała się, z uwagi na sytuację pandemiczną, w formule zdalnej.
- Pierwszy dzień konferencji, poświęcony był głównie wystąpieniom przedstawicieli ministerstw: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Uczestników konferencji powitała, w imieniu organizatorów, prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. kontaktów z otoczeniem Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr Jarosław Protasiewicz, Dyrektor OPI PIB. Na wstępie merytorycznej części konferencji prezentację wygłosił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który podkreślił wagę środowiska transferu technologii w Polsce dla budowania stabilnego wzrostu gospodarczego oraz społeczeństwa opartego na wiedzy – relacjonuje Adam Kaźmierczak.
I dodaje:
- Drugi dzień konferencji tradycyjnie koncentrował się na wymianie doświadczeń członków PACTT dotyczących prowadzonych przedsięwzięć oraz zagadnień związanych z komercjalizacją prac B+R w środowisku naukowym.
Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) powstało w grudniu 2015 r. z inicjatywy przedstawicieli poniższych centrów transferu technologii:
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – Centrum Transferu Technologii,
Politechnika Gdańska – Centrum Transferu Wiedzy i Technologii,
Politechnika Śląska – Centrum Innowacji i Transferu Technologii,
Politechnika Wrocławska – Wrocławskie Centrum Transferu Technologii,
Uniwersytet Jagielloński – Centrum Transferu Technologii CITTRU,
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii.
Więcej o PACTT.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Materiał źródłowy: CTT UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ