Noc Biologów to wydarzenie, które już na dobre zagościło w świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli z całej Polski. 8 stycznia (piątek) Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego już po raz dziewiąty zaprasza na wielką przygodę z przyrodą! Tym razem, z powodu pandemii, będzie można uczestniczyć w zajęciach przez platformę MS Teams. Na niektóre wydarzenia wymagana jest rejestracja. Więcej na stronach: Noc Biologów 2021 i WBiOŚ UŁ.
Temat przewodni - MIKROORGANIZMY
Specjalnie z tej okazji zostaną poprowadzone eksperymenty na żywo z laboratorium mikrobiologicznego, a dzięki zastosowaniu kamery widok tych mikroorganizmów prosto spod mikroskopu trafi do oczu widzów. A to nie jedyne warsztaty, które w tak przyjazny sposób pokażą nam świat mikrobów w bardziej sprzyjającym świetle. Dostaniemy jeszcze szansę nauczenia się jak szukać tych mikroorganizmów w naszym otoczeniu i dowiemy się co trzeba zrobić, aby się z nimi zaprzyjaźnić. Planowane są także warsztaty produkcji własnych kosmetyków domowych, których właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne wobec obecnych w naszych domach patogenów – pozwolą poczuć się bezpiecznie i żyć w zdrowiu.
Grzyby, sinice i medycyna
Program Nocy Biologów oraz LINKI do zaproponowanych wydarzeń organizowanych na Uniwersytecie Łódzkim można prześledzić na stronach: Noc Biologów 2021; WBiOŚ UŁ; https://www.facebook.com/WydzialBiOS. Na niektóre wydarzenia wymagana jest rejestracja.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Materiał: WBiOŚ UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ