Doskonałość naukowa to główny cel, jaki stawia przed sobą Uniwersytet Łódzki. Konsekwentnie dążymy do uzyskania statusu uczelni badawczej. Przyjęcie nowej strategii oraz realizacja wewnętrznych, projakościowych inicjatyw wspierających naukowców przyczyniły się do dalszej poprawy warunków do uprawiania dobrej nauki na UŁ. Jednocześnie rok 2021 przyniósł liczne naukowe sukcesy pracowników, doktorantów i studentów uczelni. Do tego dochodzi nasza widoczność w mediach, która z każdym rokiem wzrasta. W 2021 r. tylko w informacjach Polskiej Agencji Prasowej Uniwersytet Łódzki pojawił się 200 razy!

Strategia UŁ 2021-2030, czyli wiedza i odwaga
Dążymy do konkretnego celu – bezdyskusyjnego dla wszystkich awansu w obszarze nauki. Za nim pójść ma rozwój w innych obszarach – to cecha dobrych uniwersytetów, bez silnej nauki nie będziemy w stanie zapewnić coraz lepszego kształcenia, wsparcia socjalnego, czy oferty kulturalnej od UŁ na wysokim poziomie. Obecnie pracujemy nad systemem weryfikowania realizacji przyjętych założeń. O ile 2021 rok był dobrym preludium do budowania silnego badawczego UŁ, to 2022 rok będzie pierwszym rokiem, gdy powiemy „sprawdzam”. Wierzę, że wspólnie damy sobie ze wszystkim radę.
mówi Rektor UŁ, prof. Elżbieta Żądzińska.
Pracami nad Strategią 2021-2030 kierowała Prorektor ds. współpracy z otoczeniem, dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ. Dokument tworzyła jednak sama społeczność Uniwersytetu Łódzkiego, w konsultacjach brało udział wiele grup wchodzących w jej skład - pracownicy naukowi, administracyjni, doktoranci i studenci. Wszystko po to, by uwzględnić jak najwięcej punktów widzenia. Ich wspólnym mianownikiem bez wątpienia była i jest wiedza:
Nauka to ciągły rozwój wiedzy, kształcenie to jej systematyka i upowszechnianie, współpraca z otoczeniem – sprawne wdrażanie formułowanych wniosków.
Ważnym elementem łączącym społeczność UŁ i nadającym jej kierunek rozwoju są także wartości uczelni, którymi są: ciekawość, odwaga, zaangażowanie, współpraca i szacunek.
Wskazujemy wiedzę i naukę jako główny kierunek rozwoju Uniwersytetu. Dodajemy do tego odwagę, siłę różnorodności, ramy uniwersytetu klasycznego i mamy zarys naszej unikalności.
wymienia Prorektor dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ.
Prestiżowe storczyki, powrót grafenu i współpraca z Oxfordem, czyli niektóre sukcesy naukowe 2021
Wsparcie dla badaczy UŁ
Wysokie miejsca w rankingach!
Redakcja: Centrum Promocji UŁ