UŁ komentuje: Łódzki DETAL

UŁ komentuje: Łódzki DETAL

Opublikowany

Łódzki DETAL to okazja do odbezpieczenia patriotyzmu lokalnego – tak o sobie piszą „Detaliści” na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Inicjatywa ta zachęca do poznania uroków Łodzi i docenienia jej walorów architektonicznych. O Łódzkim Detalu w materiale opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski.

Jak zdefiniować Łódzki DETAL? Najogólniej – to potrzeba bycia uważnym i doceniania szczegółów, która prowadzi nas wprost do stwierdzenia „Łódź jest piękna!”.
Uściślając jednak – Łódzki DETAL to po prostu marka turystyczna. W ramach niej możemy obcować z wycieczkami, warsztatami oraz wszelkiego rodzaju pamiątkami. DETAL to również animacje czy akcje turystyczne.
Autorką inicjatywy jest Maria Nowakowska, na stałe współpracująca z Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Scale Model Warehouse.  Jest ona koordynatorką projektów i animatorką związaną także z Centrum OPUS. Uzyskała stypendium Prezydent Miasta Łodzi, była również laureatką konkursu „Młodzi w Łodzi”, nagrody łódzkiej Gazety Społecznej „Miasto Ł.” i „Punktu dla Łodzi”.
To właśnie Maria Nowakowska odpowiada za Przewodnik po Łódzkim Detalu. Kolejnym jej pomysłem jest Obóz Inwentaryzacyjny, przy tworzeniu którego pomagała Katedra Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, a dokładniej prof. Piotr Gryglewski i dr Błażej Ciarkowski.
O tym jak przebiegał Obóz Inwentaryzacyjny, jak przygotowywano uczestników do opisu architektury, detali i ornamentów opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski. 
Więcej na temat inicjatywy na profilu https://www.facebook.com/lodzkidetal/.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.