Humanista w biznesie - wykład Jerzego Czubaka

Humanista w biznesie - wykład Jerzego Czubaka

Opublikowany

Uniwersytet Łódzki zainaugurował rok akademicki 2017/2018. Towarzyszący wydarzeniu wykład ekspercki - „Humanista w biznesie, czyli jak humaniści zmieniają świat” -  wygłosił Jerzy Czubak, Business Group President, Amcor Tobacco Packaging.

Jerzy Czubak, z wykształcenia teatrolog, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, jest członkiem kierownictwa Amcor i Dyrektorem Operacyjnym Amcor Tobacco Packaging. Podlega mu 25 fabryk w Europie, Azji i obu Amerykach. Ponadto, jest także twórcą, animatorem i mecenasem łódzkiej kultury. Należy do grona Absolwentów VIP UŁ.

Przygotowując ten wykład, postanowiłem dowiedzieć się, kim są z wykształcenia najbogatsi polscy przedsiębiorcy. Okazało się, że studiowali sinologię, prawo, germanistykę, socjologię. To humaniści. Dziś prowadzą ogromne biznesy i zarządzają wielkimi organizacjami.

Jerzy Czubak

Zapraszamy do wysłuchania tego inspirującego wykładu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Prestiżowy grant dla humanistów i informatyków z UŁ

temu

Ponad 160 tys. zł otrzyma projekt zgłoszony przez Uniwersytet Łódzki w ramach konkursu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki Uniwersalia 2.2. Przedmiotem badań łódzkich naukowców jest Latopis Nowogrodzki - pierwszy, najprawdopodobniej najstarszy istniejący utwór historiograficzny dotyczący terenów Europy Środkowo-Wschodniej. Projekt przygotowywali wspólnie humaniści i przedstawiciele nauk ścisłych - naukowcy Centrum Ceraneum i Katedry Informatyki UŁ.
UŁ komentuje: Czterolistna koniczyna gwarantuje sukces firmy

temu

Jak sprawić, żeby firma osiągnęła sukces? Najlepiej mieć czterolistną koniczynę. Nie chodzi tu o roślinkę, a o specjalny model działania, który opracowali naukowcy z Wydziału Zarządzania UŁ. Skoro sprawdziło się w Microsofcie, Apple czy Alibabie, to czemu nie gdzie indziej?
Biznesowe oblicze Uniwersytetu Łódzkiego

temu

Uniwersytet Łódzki na coraz większą skalę współpracuje z przedsiębiorcami. Uczelnia stawia na innowacyjność, eksperymenty i wypuszczanie na rynek wyników pracy naukowców.
Współpraca UŁ z Krajową Izbą Gospodarczą

temu

Na Wydziale Zarządzania UŁ, zostanie podpisane Porozumienie o Współpracy pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a Krajową Izbą Gospodarczą, w związku z powołaniem Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich.

Jedyna uczelnia w Polsce Centralnej z dwoma grantami w konkursie NCN BEETHOVEN 2

Aż dwa projekty z Uniwersytetu Łódzkiego zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach drugiego konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (Deutsche Forschungsgemeinschaft - DFG).