Nowy rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego
Nowy rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego

Nowy rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego

Opublikowany

W ostatnim kwartale 2017 r. zapadła decyzja o zmianie na stanowisku rzecznika prasowego Uniwersytetu Łódzkiego. Nowy kierunek uczelnianej komunikacji, zgodny z odświeżonym wizerunkiem UŁ, nadawać będzie Paweł Śpiechowicz.

Paweł Śpiechowicz to były pracownik łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej, wieloletni wydawca Łódzkich Wiadomości Dnia oraz dziennikarz specjalizujący się w tematyce z zakresu polityki i społeczeństwa. Przez ostatnie półtora roku pracował w roli koordynatora treści materiałów video, które powstawały na Uniwersytecie Łódzkim. Z wykształcenia historyk, tytuł absolwenta zdobył właśnie na łódzkiej uczelni. Do jego głównych zadań należeć będzie zarządzanie przebudowaną i spójną komunikacją, zgodną z nową tożsamością UŁ.
_20A9444.jpg_20A9397.jpg_20A9519.jpgja_foto.jpg
Zmiany wizerunkowe na UŁ zainicjowała Anna Rolczak, która od kwietnia 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Centrum Promocji UŁ. Od 2005 była zawodowo związana z branżą usługową, początkowo w obszarze e-commerce. Specjalizuje się w zakresie strategii marketingowych i komunikacji, projektowania usług i produktów dla firm z branż: medycznej, e-commerce oraz BPO. Od wielu lat związana z Uniwersytetem Łódzkim, gdzie kształciła się na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Wydziale Filologicznym. Doświadczenie zawodowe z obszaru komunikacji uzupełniła studiami na poziomie Master na Clark University (Massachusetts) oraz studiami podyplomowymi z obszaru projektowania usług w School of Form.
W tym czasie przeprowadzono pogłębione badania wśród wykładowców, pracowników administracyjnych i studentów UŁ, związane z wizerunkiem uczelni. Na ich podstawie określone zostały nowe komunikacyjne cele strategiczne i powstała odświeżona identyfikacja wizualna. Zmiany objęły również sposoby komunikacji z otoczeniem uczelni, wśród których ważnym elementem stały się treści video.
Wzmocnieniem działań komunikacyjnych zajęła się przyjęta wraz z końcem 2016 roku Agnieszka Woś, która swoje doświadczenie w zakresie public relations i social mediów zdobywała m.in. w Pelion Healthcare Group, Telma Communications Agency i Linkleaders.
Dodatkowo, obszarem promocji nauki zajęła się Honorata Ogieniewska, wieloletni pracownik uczelni o dużym doświadczeniu w obszarze współpracy międzynarodowej. O materiały video ściśle powiązane z badawczymi i naukowymi osiągnięciami kadry Uniwersytetu Łódzkiego dba na co dzień Maciej Fornal, który wcześniej współpracował m.in. z Polsatem, Canal+, BBC.
Zespół komunikacji UŁ konsekwentnie wdraża obrane cele strategiczne, jak również wprowadza zmiany niezbędne dla kreowania wizerunku uczelni nowoczesnej, otwartej i odważnie patrzącej w przyszłość.
Oprócz ww. zadań, Centrum Promocji koordynuje wiele działań z zakresu marketingu, społecznej odpowiedzialności biznesu i organizacji wydarzeń o randze ogólnouniwersyteckiej. Wśród projektów realizowanych przez pracowników CP znajdują się m.in. współpraca z fundacjami i działalność charytatywna, promocja uczelni w szkołach średnich, organizacja zajęć w ramach Uniwersytetu Łódzkiego Dla Dzieci, projektowanie graficzne, relacje z mediami czy wsparcie wewnątrzuczelnianych programów, adresowanych do zdolnych uczniów i ambitnych studentów.
Informacje o tym, co dzieje się na Uniwersytecie Łódzkim w związku z działalnością jego studentów i pracowników, znaleźć można na następujących kanałach informacyjnych:
  • Strona internetowa UŁ: http://www.uni.lodz.pl/
  • Facebook: https://www.facebook.com/uni.lodz/
  • Twitter: https://twitter.com/unilodz
  • Instagram: https://www.instagram.com/uniwersytet_lodzki/
  • LinkedIn: https://www.linkedin.com/school/15097344/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Prestiżowy grant dla chemików

temu

Prof. Grzegorz Mlostoń z Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego uzyskał grant badawczy Fundacji im. Aleksandra Humboldta w ramach programu ‘Institutspartnerschaft’. 
"Nekroperformans..." z Nagrodą im. Kotarbińskiego

temu

Nagroda III edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Tadeusza Kotarbińskiego uhonorowała dzieło "Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny" autorstwa Doroty Sajewskiej. Wyróżnienie za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, w wysokości 50 000 zł, wręczono 26 listopada br. w trakcie gali w Filharmonii Łódzkiej.
Wyjątkowe studia „Menedżer bezpieczeństwa CBRN” we współpracy z Policją

temu

Na Uniwersytecie Łódzkim uruchomiono interdyscyplinarne studia podyplomowe z zakresu CBRN (tematyki zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiacyjnych, nuklearnych oraz związanych z materiałami wybuchowymi), dla kadry kierowniczej instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. Jest to rezultat wielopłaszczyznowej, dobrej współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z Komendą Główną Policji.
Uniwersytet stawia na VIP-ów

temu

Uniwersytet Łódzki zrzesza i promuje absolwentów, którzy osiągnęli zawodowy sukces. Dzięki programowi Absolwent VIP najlepsi wychowankowie UŁ uczą studentów, jak zdobyć pozycję w biznesie.

UŁ komentuje: Alkoholizm wysokofunkcjonujący

Zjawisko alkoholizmu wśród osób na wysokich stanowiskach i z najwyższymi dochodami nie jest jeszcze dobrze zbadane. Alkoholizm wysokofunkcjonujący, nazywany też szyderczo „alkoholizmem z klasą”, wydaje się być jednak problemem coraz bardziej szerokim i intensywnym, również w Polsce. O zjawisku opowiada prof. Jan Chodkiewicz z Instytutu Psychologii UŁ.