Nowy rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego
Nowy rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego

Nowy rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego

Opublikowany

W ostatnim kwartale 2017 r. zapadła decyzja o zmianie na stanowisku rzecznika prasowego Uniwersytetu Łódzkiego. Nowy kierunek uczelnianej komunikacji, zgodny z odświeżonym wizerunkiem UŁ, nadawać będzie Paweł Śpiechowicz.

Paweł Śpiechowicz to były pracownik łódzkiego oddziału Telewizji Polskiej, wieloletni wydawca Łódzkich Wiadomości Dnia oraz dziennikarz specjalizujący się w tematyce z zakresu polityki i społeczeństwa. Przez ostatnie półtora roku pracował w roli koordynatora treści materiałów video, które powstawały na Uniwersytecie Łódzkim. Z wykształcenia historyk, tytuł absolwenta zdobył właśnie na łódzkiej uczelni. Do jego głównych zadań należeć będzie zarządzanie przebudowaną i spójną komunikacją, zgodną z nową tożsamością UŁ.
_20A9444.jpg_20A9397.jpg_20A9519.jpgja_foto.jpg
Zmiany wizerunkowe na UŁ zainicjowała Anna Rolczak, która od kwietnia 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Centrum Promocji UŁ. Od 2005 była zawodowo związana z branżą usługową, początkowo w obszarze e-commerce. Specjalizuje się w zakresie strategii marketingowych i komunikacji, projektowania usług i produktów dla firm z branż: medycznej, e-commerce oraz BPO. Od wielu lat związana z Uniwersytetem Łódzkim, gdzie kształciła się na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Wydziale Filologicznym. Doświadczenie zawodowe z obszaru komunikacji uzupełniła studiami na poziomie Master na Clark University (Massachusetts) oraz studiami podyplomowymi z obszaru projektowania usług w School of Form.
W tym czasie przeprowadzono pogłębione badania wśród wykładowców, pracowników administracyjnych i studentów UŁ, związane z wizerunkiem uczelni. Na ich podstawie określone zostały nowe komunikacyjne cele strategiczne i powstała odświeżona identyfikacja wizualna. Zmiany objęły również sposoby komunikacji z otoczeniem uczelni, wśród których ważnym elementem stały się treści video.
Wzmocnieniem działań komunikacyjnych zajęła się przyjęta wraz z końcem 2016 roku Agnieszka Woś, która swoje doświadczenie w zakresie public relations i social mediów zdobywała m.in. w Pelion Healthcare Group, Telma Communications Agency i Linkleaders.
Dodatkowo, obszarem promocji nauki zajęła się Honorata Ogieniewska, wieloletni pracownik uczelni o dużym doświadczeniu w obszarze współpracy międzynarodowej. O materiały video ściśle powiązane z badawczymi i naukowymi osiągnięciami kadry Uniwersytetu Łódzkiego dba na co dzień Maciej Fornal, który wcześniej współpracował m.in. z Polsatem, Canal+, BBC.
Zespół komunikacji UŁ konsekwentnie wdraża obrane cele strategiczne, jak również wprowadza zmiany niezbędne dla kreowania wizerunku uczelni nowoczesnej, otwartej i odważnie patrzącej w przyszłość.
Oprócz ww. zadań, Centrum Promocji koordynuje wiele działań z zakresu marketingu, społecznej odpowiedzialności biznesu i organizacji wydarzeń o randze ogólnouniwersyteckiej. Wśród projektów realizowanych przez pracowników CP znajdują się m.in. współpraca z fundacjami i działalność charytatywna, promocja uczelni w szkołach średnich, organizacja zajęć w ramach Uniwersytetu Łódzkiego Dla Dzieci, projektowanie graficzne, relacje z mediami czy wsparcie wewnątrzuczelnianych programów, adresowanych do zdolnych uczniów i ambitnych studentów.
Informacje o tym, co dzieje się na Uniwersytecie Łódzkim w związku z działalnością jego studentów i pracowników, znaleźć można na następujących kanałach informacyjnych:
  • Strona internetowa UŁ: http://www.uni.lodz.pl/
  • Facebook: https://www.facebook.com/uni.lodz/
  • Twitter: https://twitter.com/unilodz
  • Instagram: https://www.instagram.com/uniwersytet_lodzki/
  • LinkedIn: https://www.linkedin.com/school/15097344/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tożsamość wizualna Uniwersytetu Łódzkiego

temu

Na przełomie 2016 i 2017 roku rozpoczęliśmy proces odświeżania wizerunku Uniwersytetu Łódzkiego. Aktualna misja uczelni nadała ton ogólnej koncepcji nowej identyfikacji wizualnej, w ramach której powstał logotyp, projekty graficzne oraz slogan „Uwolnij umysł”. Zmiany objęły również szeroko pojętą komunikację, przyczyniając się do stworzenia spójnego obrazu naszego uniwersytetu w polskim oraz zagranicznym środowisku edukacyjnym.
Ksiądz Adam Boniecki doktorem honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego

temu

- […] katolicki dziennikarz nie może się zmienić w moralistę, a gazeta w encyklikę czy nawet w wykład katechizmu. Trudnych dla Kościoła pytań nie wolno mu omijać, trudnych spraw, nawet skandali czy niefortunnych decyzji hierarchów, nie może zostawiać pismom niechętnym Kościołowi. Musi się z nimi mierzyć, nawet ryzykując niezadowolenie niektórych czytelników, hierarchów, księży czy tzw. zwykłych wiernych – mówił ksiądz Boniecki w przemówieniu, które wygłosił podczas uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa na Uniwersytecie Łódzkim.
"Nekroperformans..." z Nagrodą im. Kotarbińskiego

temu

Nagroda III edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Tadeusza Kotarbińskiego uhonorowała dzieło "Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny" autorstwa Doroty Sajewskiej. Wyróżnienie za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, w wysokości 50 000 zł, wręczono 26 listopada br. w trakcie gali w Filharmonii Łódzkiej.
UŁ komentuje: Liczba Pi

temu

Komputery mogą znaleźć jej dowolną cyfrę po przecinku, ale paradoksalnie wszystkich nigdy nie uda się poznać. Od starożytności matematycy badają jej właściwości, a przydaje się ona nie tylko do obliczania pola czy obwodu. O liczbie Pi opowiada prof. Władysław Wilczyński z Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.