UŁ komentuje: Expo 2022
Kopiuj tekst

UŁ komentuje: Expo 2022

Wyniki Expo 2022 już za nami. Łódź przegrała z Buenos Aires w głosowaniu na organizację wystawy International Expo 2022. Na polskie miasto oddano 56 głosów, a na argentyńskie 62. Wyniki komentuje w materiale dr hab. Mariusz Sokołowicz.

Tracimy potencjalne środki finansowe z budżetu państwa, które mogłyby zostać przeznaczone na infrastrukturę miasta. Tego rodzaju wydarzenie z pewnością poprawiłoby wizerunek Łodzi, wypromowało miasto w skali międzynarodowej. Jednak warto również pamiętać, że samo staranie się o Expo 2022 wytworzyło wiele pozytywnej energii wśród mieszkańców. Niewykluczone, że budżetowo Łódź mogłaby wiele stracić, ponieważ takie wydarzenia to ogromne koszty - wskazuje dr. hab. Mariusz Sokołowicz.
Głosowanie odbywało się w Paryżu podczas spotkania Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE). W pierwszej turze głosowania wybrano trzy kraje: Polskę, Argentynę i USA. Przejście do kolejnego etapu gwarantowało uzyskanie dwóch trzecich głosów. W pierwszym starciu odpadły Stany Zjednoczone. Polska i Argentyna zdobyły po 46 głosów. Niestety kolejne głosowanie wypadło korzystniej dla Argentyny.
Powiązane artykuły
UŁ komentuje: Łódzki DETAL

Łódzki DETAL to okazja do odbezpieczenia patriotyzmu lokalnego – tak o sobie piszą „Detaliści” na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Inicjatywa ta zachęca do poznania uroków Łodzi i docenienia jej walorów architektonicznych. O Łódzkim Detalu w materiale opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski.
Łódź będzie się dalej wyludniać?

W ciągu ostatnich dwudziestu lat populacja Łodzi zmalała o około stu tysięcy mieszkańców i dużo wskazuje na to, że ta tendencja się nie zatrzyma. Najnowsze przewidywania GUS i swój autorski komentarz do nich publikuje prof. Piotr Szukalski w Biuletynie Demografia i Gerontologia. Można tam również zobaczyć prognozy dla wszystkich miast wojewódzkich w Polsce. 
Uniwersytet Łódzki podpisał Kartę Różnorodności

Decyzja o podpisaniu Karty jest naturalną konsekwencją przyjętego przez naszą uczelnię kierunku, którym jest świadoma akceptacja dla każdego człowieka w całej jego złożoności.  
Moc będzie z przedsiębiorczymi!

Jeśli myślisz o rozpoczęciu innowacyjnej działalności lub potrzebujesz pomocy w jej prowadzeniu nadszedł idealny moment żeby zacząć działać. Rozpoczęła się dziesiąta edycja programu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup. Uniwersytet Łódzki jest partnerem strategicznym organizatora czyli Urzędu Miasta Łodzi.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.