Śniadanie wielkanocne dla zagranicznych studentów UŁ

Śniadanie wielkanocne dla zagranicznych studentów UŁ

Opublikowany

Aby przybliżyć studentom zagranicznym polskie tradycje i obyczaje, Uniwersytet Łódzki – przy współudziale Erasmus Student Network UŁ – organizuje uroczysty obiad świąteczny. 

Studenci będą mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw świątecznych oraz wziąć udział w grach i zabawach związanych z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Będzie m.in. malowanie pisanek wraz z konkursem na najładniejszą z nich. W ramach spotkań organizowany jest także konkurs wiedzy o polskich zwyczajach. W dniach 26 oraz 27 marca zorganizowane zostaną dwa odrębne obiady wielkanocne ze względu na ogromne zainteresowanie studentów uczestnictwem oraz ich dużą liczbę.
W Uniwersytecie Łódzkim studiuje ponad 2000 osób z zagranicy. Są to studenci z 95 krajów i niemal wszystkich kontynentów – Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Europy. Uczelnia organizuje dla nich zajęcia również latem – Summer School cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród chińskich studentów. W tym roku po raz drugi Uniwersytet Łódzki organizuje taką imprezę.
Data: 26 i 27 marca 2018
Godz. 13:00
Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne UŁ (ul. Kopcińskiego 16/18)

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Uniwersytet Łódzki podpisze Kartę Różnorodności

temu

W poniedziałek 23 kwietnia br. Uniwersytet Łódzki podpisze Kartę Różnorodności. Uroczyste podpisanie Karty odbędzie się o godz.12.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83), w sali konferencyjnej na I piętrze. Kartę podpisze JM Rektor Uniwersytetu Łódzkiego profesor Antoni Różalski. Drugim z sygnatariuszy jest Łódź, reprezentowana przez Prezydent Hannę Zdanowską.
UŁ jednym z liderów programu Erasmus+

temu

Narodowa Agencja programu Erasmus+ opublikowała najnowsze dane dotyczące osiągnięć uczelni realizujących mobilności Erasmus+ w ramach umów 2015. Uniwersytet Łódzki jest jednym z liderów w opublikowanych statystykach.
International Cook Book Uniwersytetu Łódzkiego dostępny w Internecie

temu

16 studentów z 15 krajów zaangażowało się w powstanie wiosennego kucharskiego e-booka, który powstał w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Elektroniczną książkę można pobrać za pomocą aplikacji Pay with a Tweet. Inicjatywa to część długofalowego projektu #UniversityDiversity, realizowanego na łódzkiej uczelni.
Jajo – nie tylko wielkanocne

temu

Wśród wielu atrybutów wielkanocnych, takich jak baranek, zajączek, palma, gałązki wierzbowe, żurek, baba piaskowa lub drożdżowa... najważniejsze były i są nadal jajka. Ich obecność w koszyczku ze święconką i na stole wielkanocnym w rozmaitej postaci, to element o wiele dłuższej historii i o wiele głębszych tradycji niż te chrześcijańskie.

Międzynarodowe czytanie „Metamorfoz” Owidiusza

Katedra Filologii Klasycznej UŁ, Koło Młodych Klasyków UŁ oraz Koło Miłośników Oświecenia UŁ serdecznie zapraszają na publiczne czytanie „Metamorfoz” Owidiusza. W jednym ze swoich największych dzieł rzymski poeta opowiada o stworzeniu i historii świata używając wątków z mitologii rodaków i starożytnych Greków.