Śniadanie wielkanocne dla zagranicznych studentów UŁ

Śniadanie wielkanocne dla zagranicznych studentów UŁ

Opublikowany

Aby przybliżyć studentom zagranicznym polskie tradycje i obyczaje, Uniwersytet Łódzki – przy współudziale Erasmus Student Network UŁ – organizuje uroczysty obiad świąteczny. 

Studenci będą mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw świątecznych oraz wziąć udział w grach i zabawach związanych z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Będzie m.in. malowanie pisanek wraz z konkursem na najładniejszą z nich. W ramach spotkań organizowany jest także konkurs wiedzy o polskich zwyczajach. W dniach 26 oraz 27 marca zorganizowane zostaną dwa odrębne obiady wielkanocne ze względu na ogromne zainteresowanie studentów uczestnictwem oraz ich dużą liczbę.
W Uniwersytecie Łódzkim studiuje ponad 2000 osób z zagranicy. Są to studenci z 95 krajów i niemal wszystkich kontynentów – Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Europy. Uczelnia organizuje dla nich zajęcia również latem – Summer School cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród chińskich studentów. W tym roku po raz drugi Uniwersytet Łódzki organizuje taką imprezę.
Data: 26 i 27 marca 2018
Godz. 13:00
Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne UŁ (ul. Kopcińskiego 16/18)

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Welcome to UŁ! - 2500 studentów z zagranicy

temu

Tańce, śpiew, ale również ważne informacje o tym, jak żyć w Polsce – tak w największym skrócie minęły spotkania powitalne dla zagranicznych studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Jesienią zaczyna u nas naukę około 1500 osób. Ponad połowa z nich będzie tutaj minimum semestr, reszta spędzi na  UŁ cały rok akademicki. Na UŁ jest obecnie około 2500 studentów z kilku kontynentów.
Międzynarodowy weekend z UŁ

temu

W tym roku około 1500 zagranicznych studentów przyjechało na zimowy semestr na Uniwersytet Łódzki. W ciągu całego roku akademickiego 2018/2019 będzie u nas studiować 2700 osób z kilku kontynentów. Jesienią witamy gości z zagranicy na wydziałach, ale również podczas Grilla na Rogach - imprezy integracyjnej, w której udział biorą setki młodych ludzi. Zapraszamy do ośrodka UŁ przy Rogowskiej 26, na spotkania w sobotę i niedzielę, w obu przypadkach początek o godzinie 14:00. 
Uniwersytet Łódzki podpisał Kartę Różnorodności

temu

Decyzja o podpisaniu Karty jest naturalną konsekwencją przyjętego przez naszą uczelnię kierunku, którym jest świadoma akceptacja dla każdego człowieka w całej jego złożoności.  
UŁ jednym z liderów programu Erasmus+

temu

Narodowa Agencja programu Erasmus+ opublikowała najnowsze dane dotyczące osiągnięć uczelni realizujących mobilności Erasmus+ w ramach umów 2015. Uniwersytet Łódzki jest jednym z liderów w opublikowanych statystykach.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.