Śniadanie wielkanocne dla zagranicznych studentów UŁ

Śniadanie wielkanocne dla zagranicznych studentów UŁ

Opublikowany

Aby przybliżyć studentom zagranicznym polskie tradycje i obyczaje, Uniwersytet Łódzki – przy współudziale Erasmus Student Network UŁ – organizuje uroczysty obiad świąteczny. 

Studenci będą mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw świątecznych oraz wziąć udział w grach i zabawach związanych z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Będzie m.in. malowanie pisanek wraz z konkursem na najładniejszą z nich. W ramach spotkań organizowany jest także konkurs wiedzy o polskich zwyczajach. W dniach 26 oraz 27 marca zorganizowane zostaną dwa odrębne obiady wielkanocne ze względu na ogromne zainteresowanie studentów uczestnictwem oraz ich dużą liczbę.
W Uniwersytecie Łódzkim studiuje ponad 2000 osób z zagranicy. Są to studenci z 95 krajów i niemal wszystkich kontynentów – Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki i Europy. Uczelnia organizuje dla nich zajęcia również latem – Summer School cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród chińskich studentów. W tym roku po raz drugi Uniwersytet Łódzki organizuje taką imprezę.
Data: 26 i 27 marca 2018
Godz. 13:00
Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne UŁ (ul. Kopcińskiego 16/18)

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły