Międzynarodowe czytanie „Metamorfoz” Owidiusza

Międzynarodowe czytanie „Metamorfoz” Owidiusza

Opublikowany

Katedra Filologii Klasycznej UŁ, Koło Młodych Klasyków UŁ oraz Koło Miłośników Oświecenia UŁ serdecznie zapraszają na publiczne czytanie „Metamorfoz” Owidiusza. W jednym ze swoich największych dzieł rzymski poeta opowiada o stworzeniu i historii świata używając wątków z mitologii rodaków i starożytnych Greków.

Czytanie odbędzie się w ramach międzynarodowego festiwalu: Festival Europeen Latin Grec (http://festival-latingrec.eu/). Dzieło odczytywane będzie w kilkudziesięciu miejscach na 6 kontynentach w tym samym czasie. W ubiegłym roku wybranym tekstem była „Odyseja”. Relacje z całego świata można zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCeRpeAmU5SJTbF2uZMoAWWA/videos
W poprzedniej edycji udział wzięli również wykładowcy i studenci Wydziału Filologicznego UŁ. http://filolog.uni.lodz.pl/?p=6995

Czytanie fragmentów ks. I i XV "Metamorfoz" w języku oryginalnym - łacińskim oraz w języku polskim, z towarzyszącymi pokazami pantomimy i tableaux vivant, odbędzie się w piątek, 23 marca 2018 roku, o godz. 12.30 w budynku Wydziału Filologicznego (hol II piętra). Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobra Nauka: Łódzcy naukowcy zbadają średniowieczną literaturę Słowian

temu

Zespół językoznawców, literaturoznawców i historyków  z kilku jednostek Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z naukowcami z zagranicy, zbada „Literaturę polemiczną Słowian prawosławnych w średniowieczu”. Badania zostaną wykonane dzięki grantowi NCN Harmonia.
UŁani do boju! Esport na Uniwersytecie Łódzkim

temu

Uniwersytet Łódzki, w porozumieniu z T-Mobile Ligą Akademicką, stworzył pierwszą w Polsce oficjalną studencką organizację esportową. Zespół, który nazywa się UŁani, otrzyma na wstępie od władz Uczelni wsparcie w postaci własnego miejsca do treningów i rozgrywek oraz łącza internetowego dobrej jakości. 
Dodatkowa rekrutacja na UŁ

temu

Uniwersytet Łódzki przyjął w tym roku na stacjonarne studia I stopnia ponad 5400 osób. W porównaniu do poprzedniego roku zmniejszyliśmy nabór na tym etapie o 14%. Na niektóre kierunki wciąż jednak można się dostać. 
Niesamowity mural na „Olimpie” - 20 lat programu Erasmus w UŁ

temu

Uniwersytet Łódzki z przyjemnością udostępnia przestrzeń do stworzenia kolejnego dzieła. Na ścianie X Domu Studenta UŁ „Olimp” (ul. Lumumby 12) powstaje mural, który z pewnością odbije się szerokim echem w świecie street art’u. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie ESN Polska, które z okazji obchodów 20-lecia programu Erasmus w Polsce oraz swojego istnienia postanowiło stworzyć niebanalny pomnik różnorodności.