Konkurs Matematyka Moja Pasja - uroczysta gala podsumowująca ósmą edycję już wkrótce

Konkurs Matematyka Moja Pasja - uroczysta gala podsumowująca ósmą edycję już wkrótce

Opublikowany

Konkurs Matematyka Moja Pasja jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W kategorii dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów współorganizatorem jest także Łódzki Kurator Oświaty. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest dr Andrzej Rychlewicz z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Konkurs ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów szkół podstawowych i
gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego. Matematyka Moja Pasja jest konkursem bezpłatnym, a środki pozyskiwane od sponsorów są przeznaczane na nagrody. Laureaci w kategorii dla gimnazjalistów otrzymują punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Edycja 2017/2018 jest już ósmą edycją konkursu dla gimnazjalistów i siódmą w
kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs został objęty patronatami Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa, Rektora UŁ oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.
W obu kategoriach zawody są trzyetapowe.
I etap odbywa się w macierzystych szkołach.
Zawody finałowe (w 2018 roku odbyły się 14 i 16 lutego) odbywają się w budynku
Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Publicznego Liceum UŁ.
Uroczysta Gala wręczenie nagród odbędzie się 26 marca 2018 roku o godz 10.00
w auli Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. Banacha 22.
Do tegorocznej edycji konkursu MMP zgłosiło się 2272 uczestników (w kategorii szkół
ponadgimnazjalnych: 1101 uczniów z 62 szkół, w kategorii gimnazjów i VII klas szkół
podstawowych: 789 uczniów z 71 gimnazjów i 382 uczniów klas siódmych z 70 szkół
podstawowych). W kategorii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do finału zakwalifikowało się 200 uczniów z 37 szkół.
W kategorii dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do finału
zakwalifikowało się 29 uczniów z 17 szkół. Na uroczystą Galę zostało zaproszonych ponad 100 (29 – podst. i gimn. + 73 ponadgimn.) uczniów.

Osoba do kontaktu: Marek Majewski, tel. 605 67 22 29

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Nagroda im. Kotarbińskiego - znamy nominowane książki!

temu

Kapituła Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które powalczą o tytuł najlepszego dzieła z zakresu nauk humanistycznych. To czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Wielki finał 25 listopada w Filharmonii Łódzkiej. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Anna Maria Jopek. 
Nagroda im. prof. T. Kotarbińskiego. Siła polskiej humanistyki

temu

Przed nami kolejna, czwarta edycja Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Za 10 miesięcy Kapituła Konkursowa ogłosi, kto jest autorem najlepszej pracy naukowej z zakresu nauk humanistycznych w Polsce.
"Nekroperformans..." z Nagrodą im. Kotarbińskiego

temu

Nagroda III edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Tadeusza Kotarbińskiego uhonorowała dzieło "Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja Teatru Wielkiej Wojny" autorstwa Doroty Sajewskiej. Wyróżnienie za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, w wysokości 50 000 zł, wręczono 26 listopada br. w trakcie gali w Filharmonii Łódzkiej.
UŁ komentuje: Stephen Hawking - co mu zawdzięczamy?

temu

Odszedł jeden z najbardziej znanych i cenionych fizyków teoretycznych w historii - Stephen Hawking. Zmagający się od ponad pół wieku z ciężką chorobą nigdy nie przestał dążyć do odkrywania wszechświata. Inspirował też innych - "patrzcie w gwiazdy, a nie pod swoje nogi" - powtarzał. Dzięki jego badaniom dowiedzieliśmy się wiele o tzw. czarnych dziurach. Nie zawsze miał rację, sam zresztą obalał własne teorie, ale nigdy się nie poddawał. O odkryciach Hawkinga opowiada prof. Bogusław Broda z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.