Dzień z NAWA w UŁ

Dzień z NAWA w UŁ

Opublikowany

Uniwersytet Łódzki jest jedną z czterech polskich uczelni, które w kwietniu gościć będą przedstawicieli Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. NAWA to największa jednostka w kraju zajmująca się wspieraniem i koordynacją wymiany akademickiej z zagranicą. Jej pomoc adresowana jest zarówno do Polaków oraz studentów i naukowców z całego świata. To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach wyjazdu na studia lub pracy naukowej poza swoją macierzystą uczelnią.

Agencja przyznaje środki finansowe: studentom i doktorantom, uczestnikom kursów przygotowawczych do podjęcia nauki w języku polskim, pracownikom uczelni lub jednostek naukowych, osobom posiadającym co najmniej stopień naukowy doktora, doktora sztuki lub równorzędny stopień uzyskany za granicą. Oprócz tego o wsparcie finansowe ze środków NAWA mogą się ubiegać: osoby kierowane za granicę w celu nauczania języka polskiego jako obcego, uczelnie i jednostki naukowe, organizacje pozarządowe oraz jednostki sektora finansów publicznych podejmujące działania na rzecz umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.
Nie ma lepszej drogi do rozwoju swoich horyzontów naukowych, niż wyjazdy i poznawanie innych metod badawczych, źródeł, opinii, ludzi. Uniwersytet Łódzki od kiedy tylko było to możliwe, zainteresowany był projektami, które umożliwiały mobilność jak staże czy wymiana naukowców. Dlatego od początku z dużą uwagą obserwujemy działania nowej agencji, której misją jest wspieranie mobilności akademickiej na rzecz polskich uczelni. Gdy tylko NAWA ogłosiła pierwsze konkursy, pojawiły się zapowiedzi kolejnych konkretnych programów, Centrum Nauki Uniwersytetu Łódzkiego zgłosiło chęć zorganizowania spotkania otwartego na rzecz społeczności akademickiej całego regionu, w celu upowszechnienia oferty Agencji.
Dzień z NAWA w Uniwersytecie Łódzkim organizujemy 16 kwietnia od godziny 10:00 w Sali Senatu (Rektorat UŁ, Narutowicza 68). Podobne spotkania odbędą się w kwietniu również między innymi w Szczecinie i Poznaniu.
Pełną ofertę NAWA znaleźć można na stronie Agencji: https://nawa.gov.pl/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
E-historia: kierunek dla zabieganych

temu

Osoby pracujące, które nie mają wiele czasu na dojazdy na zajęcia, a są zainteresowane zdobywaniem wiedzy historycznej i nowoczesnymi metodami pracy historyków, mogą skorzystać z najnowszej oferty Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Nabór na studia niestacjonarne  E-historia rozpoczyna się 1 sierpnia. Licencjat można zdobyć, w większości, poprzez e-learning. 
UŁ na Fotofestiwalu 2018 [VIDEO, AUDIO]

temu

"Ludzka natura" to hasło, pod którym odbyła się tegoroczna edycja Fotofestiwalu. Prezentowane prace, oprócz wartości artystycznej, pokazywały również tragiczną sytuację środowiska naturalnego. Uniwersytet Łódzki, jako partner merytoryczny wydarzenia, zorganizował cykl prelekcji i debat nawiązujących do najbardziej aktualnych zagadnień związanych z przyrodą i jej ochroną. Niektórych wystąpień naszych naukowców wciąż można posłuchać!
Humanistyka pomaga!

temu

Humaniści wspomagają swoją wiedzą innych w wielu dziedzinach, nie tylko w tych kojarzonych z pracą czysto naukową - przekonują założyciele projektu "Humanistyka stosowana dla rozwoju...". Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego tworzą specjalną bazę działań humanistów w sektorach społecznym i gospodarczym. 
Chińczycy na UŁ - jedyna taka szkoła letnia w Polsce

temu

140 studentów z Chin przyjechało na Uniwersytet Łódzki, by poznawać Uczelnię, miasto i polską kulturę. Druga szkoła letnia dla obywateli Państwa Środka odbywa się pod hasłem "Understanding Poland: Economy, Society and Science".

Moc będzie z przedsiębiorczymi!

Jeśli myślisz o rozpoczęciu innowacyjnej działalności lub potrzebujesz pomocy w jej prowadzeniu nadszedł idealny moment żeby zacząć działać. Rozpoczęła się dziesiąta edycja programu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup. Uniwersytet Łódzki jest partnerem strategicznym organizatora czyli Urzędu Miasta Łodzi.