Dzień z NAWA w UŁ

Dzień z NAWA w UŁ

Opublikowany

Uniwersytet Łódzki jest jedną z czterech polskich uczelni, które w kwietniu gościć będą przedstawicieli Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. NAWA to największa jednostka w kraju zajmująca się wspieraniem i koordynacją wymiany akademickiej z zagranicą. Jej pomoc adresowana jest zarówno do Polaków oraz studentów i naukowców z całego świata. To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach wyjazdu na studia lub pracy naukowej poza swoją macierzystą uczelnią.

Agencja przyznaje środki finansowe: studentom i doktorantom, uczestnikom kursów przygotowawczych do podjęcia nauki w języku polskim, pracownikom uczelni lub jednostek naukowych, osobom posiadającym co najmniej stopień naukowy doktora, doktora sztuki lub równorzędny stopień uzyskany za granicą. Oprócz tego o wsparcie finansowe ze środków NAWA mogą się ubiegać: osoby kierowane za granicę w celu nauczania języka polskiego jako obcego, uczelnie i jednostki naukowe, organizacje pozarządowe oraz jednostki sektora finansów publicznych podejmujące działania na rzecz umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.
Nie ma lepszej drogi do rozwoju swoich horyzontów naukowych, niż wyjazdy i poznawanie innych metod badawczych, źródeł, opinii, ludzi. Uniwersytet Łódzki od kiedy tylko było to możliwe, zainteresowany był projektami, które umożliwiały mobilność jak staże czy wymiana naukowców. Dlatego od początku z dużą uwagą obserwujemy działania nowej agencji, której misją jest wspieranie mobilności akademickiej na rzecz polskich uczelni. Gdy tylko NAWA ogłosiła pierwsze konkursy, pojawiły się zapowiedzi kolejnych konkretnych programów, Centrum Nauki Uniwersytetu Łódzkiego zgłosiło chęć zorganizowania spotkania otwartego na rzecz społeczności akademickiej całego regionu, w celu upowszechnienia oferty Agencji.
Dzień z NAWA w Uniwersytecie Łódzkim organizujemy 16 kwietnia od godziny 10:00 w Sali Senatu (Rektorat UŁ, Narutowicza 68). Podobne spotkania odbędą się w kwietniu również między innymi w Szczecinie i Poznaniu.
Pełną ofertę NAWA znaleźć można na stronie Agencji: https://nawa.gov.pl/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Odmieniona "piątka" - V DS po remoncie zaprasza studentów!

temu

Nowy wygląd na zewnątrz i wewnątrz. Bardziej funkcjonalne pokoje i podwyższony standard. To odmienione oblicze V Domu Studenta na osiedlu im. P. Lumumby. W akademiku wciąż są wolne miejsca, można się zapisywać!
Nagroda im. Kotarbińskiego - znamy nominowane książki!

temu

Kapituła Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które powalczą o tytuł najlepszego dzieła z zakresu nauk humanistycznych. To czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Wielki finał 25 listopada w Filharmonii Łódzkiej. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Anna Maria Jopek. 
Jak walczyć ze smogiem? - UŁ na Kongresie Biogospodarki

temu

Tematem smogu w okresie jesienno-zimowym żyje cała Polska. W wielu miastach przekroczenia szkodliwych pyłów są na tyle duże, że ich władze muszą ratować się np. wprowadzaniem bezpłatnej komunikacji. Bardzo duże problemy mają m.in. Kraków, Warszawa czy Rybnik. Łódź również toczy walkę z trującymi substancjami w powietrzu. Podczas Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki w Łodzi, między innymi eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego będą doradzać jak skutecznie likwidować problem smogu. Zapraszamy serdecznie na godzinę 14:00, w najbliższy poniedziałek, do Hotelu Ambasador Premium (ul. Kilińskiego 145).
Bomba w Rektoracie! - ćwiczenia służb na UŁ

temu

W Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego ktoś podłożył ładunek wybuchowy, zarządzona jest ewakuacja pracowników, a służby przystępują do działania. Na razie to na szczęście tylko jeden z elementów ćwiczeń, ale lepiej być na takie sytuacje gotowym, nie tylko w miejscu pracy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.