Terroryzm i inne zagrożenia - szkolenie dla pracowników UŁ

Terroryzm i inne zagrożenia - szkolenie dla pracowników UŁ

Opublikowany

Jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego? Co zrobić kiedy pojawi się podejrzana przesyłka? Jak reagować w przypadku rodzajów innych katastrof? Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego po raz pierwszy przejdą gruntowne szkolenie na wypadek wystąpienia zagrożeń.

17 kwietnia, w godzinach 9.00-14.15, na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, odbędzie się pierwsze szkolenie z cyklu "Procedury działania na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń, katastrof oraz ataku terrorystycznego".

Eksperci - wykładowcy kilku wydziałów UŁ, policjanci, strażacy i ratownicy medyczni - będą mówić o tym, jak radzić sobie w krytycznych sytuacjach i w jaki sposób ratować życie innych osób. Nie zabraknie też zajęć praktycznych z udziałem służb mundurowych (od godziny 12:30). Pełna agenda szkolenia poniżej.


agenda.png

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wydarzenia na UŁ 18 - 24.10

temu

Symulacja akcji antyterrorystów, konferencja o starości, Festiwal Kamera Akcja, umowa z PwC czy badania archeologiczne przy al. Anstadta - kolejne dni na UŁ będą pełne ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 
Co Gestapo i UB robili przy Anstadta? - badania UŁ

temu

Wywiady z żyjącymi  świadkami oraz prace wykopaliskowe - to część projektu „Dawna siedziba Gestapo i Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy al. Anstadta w Łodzi. Interdyscyplinarne badania miejsca”. Mroczną przeszłość łódzkiego budynku zbadają archeolodzy i etnolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. We wtorek 23 października 2018 r., w siedzibie ŁSSE (Tymienieckiego 22G), podpisane zostanie porozumienie między Uczelnią oraz Instytutem Pamięci Narodowej i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
UŁ i PwC - początek współpracy 

temu

22 października (poniedziałek) zainaugurowana zostanie współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z firmą PwC – światowym gigantem doradztwa strategicznego. Umowę ramową podpiszą prof. zw. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Krasoń, Prezes Zarządu PwC Polska. Konferencja prasowa, podczas której podpisana zostanie umowa, rozpocznie się o godz. 14:30 w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Narutowicza 68. O 15:30, z kolei, wręczenie kolejnych tytułów Absolwent VIP UŁ.
Starość - jak ją oswoić? Konferencja na EkSoc

temu

Kiedy zaczyna się starość? Jak zapobiegać i unikać różnego rodzaju zagrożeniom, które napotkać możemy będąc seniorem? Jak chronić swoje prawa w podeszłym wieku? Między innymi o takich sprawach będą rozmawiać naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego i innych polskich uczelni wyższych podczas konferencji 24 października. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.