Terroryzm i inne zagrożenia - szkolenie dla pracowników UŁ

Terroryzm i inne zagrożenia - szkolenie dla pracowników UŁ

Opublikowany

Jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego? Co zrobić kiedy pojawi się podejrzana przesyłka? Jak reagować w przypadku rodzajów innych katastrof? Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego po raz pierwszy przejdą gruntowne szkolenie na wypadek wystąpienia zagrożeń.

17 kwietnia, w godzinach 9.00-14.15, na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, odbędzie się pierwsze szkolenie z cyklu "Procedury działania na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń, katastrof oraz ataku terrorystycznego".

Eksperci - wykładowcy kilku wydziałów UŁ, policjanci, strażacy i ratownicy medyczni - będą mówić o tym, jak radzić sobie w krytycznych sytuacjach i w jaki sposób ratować życie innych osób. Nie zabraknie też zajęć praktycznych z udziałem służb mundurowych (od godziny 12:30). Pełna agenda szkolenia poniżej.


agenda.png

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dr Paweł Kowal o Polsce, Ukrainie i UE

temu

Wojna ukraińsko-rosyjska wciąż trwa, a sprawa integracji Ukrainy z Europą Zachodnią wydaje się dużo bardziej odległa niż kilka lat temu... Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od polityki wschodniej, dr Paweł Kowal, opowie podczas wizyty w Uniwersytecie Łódzkim o przyszłości stosunków polsko-ukraińskich i o perspektywach relacji naszych sąsiadów z Unią Europejską. 
Biohackathon w UŁ zakończony

temu

Te osoby w przyszłości mogą odpowiadać za przełomowe badania poprawiające jakość naszego życia. W biohackathonach, czyli maratonach zadań z pogranicza biologii i informatyki, uczestniczą najlepsi z najlepszych. Właśnie zakończyły się zawody, których gospodarzem był Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.
Uniwersyteccy eksperci podzielą się wiedzą w Empiku

temu

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna współpracę z siecią salonów EMPIK. W jej ramach realizowany będzie "Projekt Wiedza", czyli cykl spotkań z udziałem uczelnianych ekspertów. W pierwszym z nich będzie można wziąć udział 29 maja o godzinie 18:00 w Manufakturze. Prelekcja inaugurująca serię wykładów skupi się wokół tematu charyzmy i sposobów na jej wyćwiczenie. 
Niezwykły dar dla Biblioteki UŁ

temu

Do kolekcji rękopiśmiennej, którą pozostawiła po sobie profesor Ija Lazari-Pawłowska, dołączą m.in. prywatne listy Pani profesor do ks. prof. Helmuta Jurosa.

Raport o SSE w UŁ

12 kwietnia 2018 r., o godzinie 9:30, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, rozpocznie się trzecie międzynarodowe seminarium podatkowe na temat specjalnych stref podatkowych (ekonomicznych) – 3rd International Tax Seminar on Special Tax Zones. Przedstawiony zostanie raport na temat tych obszarów.