Raport o SSE w UŁ

Raport o SSE w UŁ

Opublikowany

12 kwietnia 2018 r., o godzinie 9:30, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, rozpocznie się trzecie międzynarodowe seminarium podatkowe na temat specjalnych stref podatkowych (ekonomicznych) – 3rd International Tax Seminar on Special Tax Zones. Przedstawiony zostanie raport na temat tych obszarów.

Seminarium organizowane jest przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ. Jego celem jest przedstawienie końcowych wyników badań prawno-porównawczych prowadzonych w ramach międzynarodowego projektu „Special Tax Zones” podczas konferencji naukowej podsumowującej jego rezultaty.

„Special Tax Zones” to międzynarodowy projekt naukowy realizowany od 2015 r. przez Międzynarodowe Biuro Dokumentacji Podatkowej w Amsterdamie (International Bureau of Fiscal Documentation, IBFD) we współpracy z Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego oraz dziesięcioma innymi zagranicznymi ośrodkami naukowymi, w tym m.in. Uniwersytetem Erazma w Rotterdamie (Holandia), Uniwersytetem w Vigo (Hiszpania), Uralskim Uniwersytetem Federalnym  (Rosja), Uniwersytetem Koç (Turcja), Uniwersytetem Fudan (Chiny), Uniwersytetem Kapsztadzkim (Republika Południowej Afryki), Uniwersytetem w  Michigan (Stany Zjednoczone), Uniwersytetem w Sao Paulo (Brazylia), Brazylijskim Instytutem Prawa Podatkowego (Instituto Brasileiro de Direito Tributário, IBDT), Uniwersytetem Republiki (Urugwaj) i Kolumbijskim Instytutem Prawa Podatkowego (Colombian Institute of Tax Law (ICDT).

Projekt obejmuje wieloletnie badania nad występującymi w poszczególnych państwach specjalnymi strefami podatkowymi (ekonomicznymi), czyli obszarami, na których obowiązują zasady opodatkowania bardziej korzystne niż ogólnie obowiązujące w danej jurysdykcji. W ramach projektu prof. UŁ Ziemowit Kukulski i dr Aneta Nowak-Piechota z Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali raport krajowy i wzięli udział w dwóch międzynarodowych seminariach podatkowych jako referenci i uczestnicy dyskusji panelowych (Uniwersytet w Vigo, Hiszpania oraz Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, Holandia).

Trzecie międzynarodowe seminarium podatkowe nt. specjalnych stref podatkowych/ ekonomicznych skierowane jest do naukowców, doktorantów, studentów, przedstawicieli praktyki prawa podatkowego, ale także do przedsiębiorców prowadzących lub zamierzających podjąć prowadzenie działalności gospodarczej w funkcjonujących w Polsce specjalnych strefach ekonomicznych. Seminarium będzie też doskonałą okazją do umocnienia międzynarodowej pozycji Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego wśród ośrodków nauki i edukacji uniwersyteckiej międzynarodowego prawa podatkowego.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Odmieniona "piątka" - V DS po remoncie zaprasza studentów!

temu

Nowy wygląd na zewnątrz i wewnątrz. Bardziej funkcjonalne pokoje i podwyższony standard. To odmienione oblicze V Domu Studenta na osiedlu im. P. Lumumby. W akademiku wciąż są wolne miejsca, można się zapisywać!
Nagroda im. Kotarbińskiego - znamy nominowane książki!

temu

Kapituła Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które powalczą o tytuł najlepszego dzieła z zakresu nauk humanistycznych. To czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Wielki finał 25 listopada w Filharmonii Łódzkiej. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Anna Maria Jopek. 
Jak walczyć ze smogiem? - UŁ na Kongresie Biogospodarki

temu

Tematem smogu w okresie jesienno-zimowym żyje cała Polska. W wielu miastach przekroczenia szkodliwych pyłów są na tyle duże, że ich władze muszą ratować się np. wprowadzaniem bezpłatnej komunikacji. Bardzo duże problemy mają m.in. Kraków, Warszawa czy Rybnik. Łódź również toczy walkę z trującymi substancjami w powietrzu. Podczas Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki w Łodzi, między innymi eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego będą doradzać jak skutecznie likwidować problem smogu. Zapraszamy serdecznie na godzinę 14:00, w najbliższy poniedziałek, do Hotelu Ambasador Premium (ul. Kilińskiego 145).
Bomba w Rektoracie! - ćwiczenia służb na UŁ

temu

W Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego ktoś podłożył ładunek wybuchowy, zarządzona jest ewakuacja pracowników, a służby przystępują do działania. Na razie to na szczęście tylko jeden z elementów ćwiczeń, ale lepiej być na takie sytuacje gotowym, nie tylko w miejscu pracy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.