Raport o SSE w UŁ

Raport o SSE w UŁ

Opublikowany

12 kwietnia 2018 r., o godzinie 9:30, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, rozpocznie się trzecie międzynarodowe seminarium podatkowe na temat specjalnych stref podatkowych (ekonomicznych) – 3rd International Tax Seminar on Special Tax Zones. Przedstawiony zostanie raport na temat tych obszarów.

Seminarium organizowane jest przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ. Jego celem jest przedstawienie końcowych wyników badań prawno-porównawczych prowadzonych w ramach międzynarodowego projektu „Special Tax Zones” podczas konferencji naukowej podsumowującej jego rezultaty.

„Special Tax Zones” to międzynarodowy projekt naukowy realizowany od 2015 r. przez Międzynarodowe Biuro Dokumentacji Podatkowej w Amsterdamie (International Bureau of Fiscal Documentation, IBFD) we współpracy z Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego oraz dziesięcioma innymi zagranicznymi ośrodkami naukowymi, w tym m.in. Uniwersytetem Erazma w Rotterdamie (Holandia), Uniwersytetem w Vigo (Hiszpania), Uralskim Uniwersytetem Federalnym  (Rosja), Uniwersytetem Koç (Turcja), Uniwersytetem Fudan (Chiny), Uniwersytetem Kapsztadzkim (Republika Południowej Afryki), Uniwersytetem w  Michigan (Stany Zjednoczone), Uniwersytetem w Sao Paulo (Brazylia), Brazylijskim Instytutem Prawa Podatkowego (Instituto Brasileiro de Direito Tributário, IBDT), Uniwersytetem Republiki (Urugwaj) i Kolumbijskim Instytutem Prawa Podatkowego (Colombian Institute of Tax Law (ICDT).

Projekt obejmuje wieloletnie badania nad występującymi w poszczególnych państwach specjalnymi strefami podatkowymi (ekonomicznymi), czyli obszarami, na których obowiązują zasady opodatkowania bardziej korzystne niż ogólnie obowiązujące w danej jurysdykcji. W ramach projektu prof. UŁ Ziemowit Kukulski i dr Aneta Nowak-Piechota z Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali raport krajowy i wzięli udział w dwóch międzynarodowych seminariach podatkowych jako referenci i uczestnicy dyskusji panelowych (Uniwersytet w Vigo, Hiszpania oraz Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, Holandia).

Trzecie międzynarodowe seminarium podatkowe nt. specjalnych stref podatkowych/ ekonomicznych skierowane jest do naukowców, doktorantów, studentów, przedstawicieli praktyki prawa podatkowego, ale także do przedsiębiorców prowadzących lub zamierzających podjąć prowadzenie działalności gospodarczej w funkcjonujących w Polsce specjalnych strefach ekonomicznych. Seminarium będzie też doskonałą okazją do umocnienia międzynarodowej pozycji Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego wśród ośrodków nauki i edukacji uniwersyteckiej międzynarodowego prawa podatkowego.

Udostępnij

Powiązane artykuły
E-historia: kierunek dla zabieganych

temu

Osoby pracujące, które nie mają wiele czasu na dojazdy na zajęcia, a są zainteresowane zdobywaniem wiedzy historycznej i nowoczesnymi metodami pracy historyków, mogą skorzystać z najnowszej oferty Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Nabór na studia niestacjonarne  E-historia rozpoczyna się 1 sierpnia. Licencjat można zdobyć, w większości, poprzez e-learning. 
UŁ na Fotofestiwalu 2018 [VIDEO, AUDIO]

temu

"Ludzka natura" to hasło, pod którym odbyła się tegoroczna edycja Fotofestiwalu. Prezentowane prace, oprócz wartości artystycznej, pokazywały również tragiczną sytuację środowiska naturalnego. Uniwersytet Łódzki, jako partner merytoryczny wydarzenia, zorganizował cykl prelekcji i debat nawiązujących do najbardziej aktualnych zagadnień związanych z przyrodą i jej ochroną. Niektórych wystąpień naszych naukowców wciąż można posłuchać!
Humanistyka pomaga!

temu

Humaniści wspomagają swoją wiedzą innych w wielu dziedzinach, nie tylko w tych kojarzonych z pracą czysto naukową - przekonują założyciele projektu "Humanistyka stosowana dla rozwoju...". Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego tworzą specjalną bazę działań humanistów w sektorach społecznym i gospodarczym. 
Chińczycy na UŁ - jedyna taka szkoła letnia w Polsce

temu

140 studentów z Chin przyjechało na Uniwersytet Łódzki, by poznawać Uczelnię, miasto i polską kulturę. Druga szkoła letnia dla obywateli Państwa Środka odbywa się pod hasłem "Understanding Poland: Economy, Society and Science".

UŁ komentuje: Coraz mniej wróbli

Wróbel towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze. Jest nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu i powszechnie spotykanym ptakiem prawie na całym świecie. Co dzieje się współcześnie z populacją wróbli w krajach najbardziej rozwiniętych? Dlaczego tych sympatycznych i wszędobylskich ptaków jest coraz mniej? Na te pytania odpowiada dr hab. Tomasz Janiszewski, ornitolog z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.