Adoptujmy zwierzęta ze schronisk! – akcja studentów UŁ

Adoptujmy zwierzęta ze schronisk! – akcja studentów UŁ

Opublikowany

Psia i kocia miłość, bez względu na rodowód, jest zawsze największa. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Uniwersytetu Łódzkiego 15 maja będą zachęcać do adopcji zwierząt ze schronisk w czasie akcji „Psykotnij mnie”. Pomogą im w tym specjaliści – m.in. dyrektor warszawskiego ZOO.

W łódzkich schroniskach na nowych właścicieli czeka obecnie kilkadziesiąt zwierząt. Każdy z nas może sprawić, że życie czworonoga znowu będzie wypełnione miłością i radością. W godzinach 10:15-13:15 na Wydziale Filologicznym UŁ odbędzie się spotkanie z osobami, którym bliski jest los zwierząt.

Przedstawiciele łódzkiego schroniska dla zwierząt opowiedzą, w jaki sposób można adoptować zwierzaka, i jak się nim opiekować, a behawiorysta pokaże, jak dogadać się ze swoim nowym pupilem. Uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać o pracy Animal Patrolu, a także wysłuchać rozmowy z dr Dorotą Sumińską.

Gościem specjalnym akcji „Psykotnij mnie!” będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO, z zamiłowania ornitolog i podróżnik. Dr Kruszewicz opowie o hipokryzji ludzi w relacjach ze zwierzętami.

Dodatkowo w ramach wydarzenia na Wydziale Filologicznym odbędzie się wystawa zdjęć zwierząt, które czekają na nowych właścicieli w schronisku przy Marmurowej.

Od 26 kwietnia do 18 maja będzie również trwała zbiórka karmy dla zwierząt i innych artykułów, które zostaną przekazane schronisku. Chętni do wspomożenia łódzkich bezdomnych zwierząt mogą przynosić na Wydział Filologiczny dobrej jakości mokrą i suchą karmę dla psów i kotów oraz karmę specjalistyczną czy przysmaki, a także m. in. ręczniki i koce na posłania, obroże, smycze, kagańce oraz metalowe miski i garnki na jedzenie i wodę. Należy jednak pamiętać o tym, że schronisko nie przyjmuje kołder, poduszek, materacy, gąbek, dywanów czy wykładzin.  

Do 15.05 trwa konkurs, w którym nagrodą jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać zdjęcie swojego zwierzęcia na stronie internetowej akcji www.facebook.com/psykotnij oraz opatrzyć je hasztagiem #psykotnij. Zwycięża osoba, której fotografia zdobędzie najwięcej polubień.

Udostępnij

Powiązane artykuły
E-historia: kierunek dla zabieganych

temu

Osoby pracujące, które nie mają wiele czasu na dojazdy na zajęcia, a są zainteresowane zdobywaniem wiedzy historycznej i nowoczesnymi metodami pracy historyków, mogą skorzystać z najnowszej oferty Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Nabór na studia niestacjonarne  E-historia rozpoczyna się 1 sierpnia. Licencjat można zdobyć, w większości, poprzez e-learning. 
UŁ na Fotofestiwalu 2018 [VIDEO, AUDIO]

temu

"Ludzka natura" to hasło, pod którym odbyła się tegoroczna edycja Fotofestiwalu. Prezentowane prace, oprócz wartości artystycznej, pokazywały również tragiczną sytuację środowiska naturalnego. Uniwersytet Łódzki, jako partner merytoryczny wydarzenia, zorganizował cykl prelekcji i debat nawiązujących do najbardziej aktualnych zagadnień związanych z przyrodą i jej ochroną. Niektórych wystąpień naszych naukowców wciąż można posłuchać!
Humanistyka pomaga!

temu

Humaniści wspomagają swoją wiedzą innych w wielu dziedzinach, nie tylko w tych kojarzonych z pracą czysto naukową - przekonują założyciele projektu "Humanistyka stosowana dla rozwoju...". Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego tworzą specjalną bazę działań humanistów w sektorach społecznym i gospodarczym. 
Chińczycy na UŁ - jedyna taka szkoła letnia w Polsce

temu

140 studentów z Chin przyjechało na Uniwersytet Łódzki, by poznawać Uczelnię, miasto i polską kulturę. Druga szkoła letnia dla obywateli Państwa Środka odbywa się pod hasłem "Understanding Poland: Economy, Society and Science".

Chcesz uprawiać sport na uczelni albo sprawdzić jako organizator imprez sportowych? Dołącz do AZS!

Lubisz uprawiać sport? Chcesz aktywnie spędzać wolny czas? Trenowałeś kiedyś wyczynowo i chcesz utrzymać formę? Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia sportowe w sekcjach, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i trenerów. Szczegółowe informacje dotyczące treningów znajdują się na stronie: http://azs.uni.lodz.pl/sekcje/.