Adoptujmy zwierzęta ze schronisk! – akcja studentów UŁ

Adoptujmy zwierzęta ze schronisk! – akcja studentów UŁ

Psia i kocia miłość, bez względu na rodowód, jest zawsze największa. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Uniwersytetu Łódzkiego 15 maja będą zachęcać do adopcji zwierząt ze schronisk w czasie akcji „Psykotnij mnie”. Pomogą im w tym specjaliści – m.in. dyrektor warszawskiego ZOO.

W łódzkich schroniskach na nowych właścicieli czeka obecnie kilkadziesiąt zwierząt. Każdy z nas może sprawić, że życie czworonoga znowu będzie wypełnione miłością i radością. W godzinach 10:15-13:15 na Wydziale Filologicznym UŁ odbędzie się spotkanie z osobami, którym bliski jest los zwierząt.

Przedstawiciele łódzkiego schroniska dla zwierząt opowiedzą, w jaki sposób można adoptować zwierzaka, i jak się nim opiekować, a behawiorysta pokaże, jak dogadać się ze swoim nowym pupilem. Uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać o pracy Animal Patrolu, a także wysłuchać rozmowy z dr Dorotą Sumińską.

Gościem specjalnym akcji „Psykotnij mnie!” będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO, z zamiłowania ornitolog i podróżnik. Dr Kruszewicz opowie o hipokryzji ludzi w relacjach ze zwierzętami.

Dodatkowo w ramach wydarzenia na Wydziale Filologicznym odbędzie się wystawa zdjęć zwierząt, które czekają na nowych właścicieli w schronisku przy Marmurowej.

Od 26 kwietnia do 18 maja będzie również trwała zbiórka karmy dla zwierząt i innych artykułów, które zostaną przekazane schronisku. Chętni do wspomożenia łódzkich bezdomnych zwierząt mogą przynosić na Wydział Filologiczny dobrej jakości mokrą i suchą karmę dla psów i kotów oraz karmę specjalistyczną czy przysmaki, a także m. in. ręczniki i koce na posłania, obroże, smycze, kagańce oraz metalowe miski i garnki na jedzenie i wodę. Należy jednak pamiętać o tym, że schronisko nie przyjmuje kołder, poduszek, materacy, gąbek, dywanów czy wykładzin.  

Do 15.05 trwa konkurs, w którym nagrodą jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać zdjęcie swojego zwierzęcia na stronie internetowej akcji www.facebook.com/psykotnij oraz opatrzyć je hasztagiem #psykotnij. Zwycięża osoba, której fotografia zdobędzie najwięcej polubień.
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.