Adoptujmy zwierzęta ze schronisk! – akcja studentów UŁ

Adoptujmy zwierzęta ze schronisk! – akcja studentów UŁ

Opublikowany

Psia i kocia miłość, bez względu na rodowód, jest zawsze największa. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Uniwersytetu Łódzkiego 15 maja będą zachęcać do adopcji zwierząt ze schronisk w czasie akcji „Psykotnij mnie”. Pomogą im w tym specjaliści – m.in. dyrektor warszawskiego ZOO.

W łódzkich schroniskach na nowych właścicieli czeka obecnie kilkadziesiąt zwierząt. Każdy z nas może sprawić, że życie czworonoga znowu będzie wypełnione miłością i radością. W godzinach 10:15-13:15 na Wydziale Filologicznym UŁ odbędzie się spotkanie z osobami, którym bliski jest los zwierząt.

Przedstawiciele łódzkiego schroniska dla zwierząt opowiedzą, w jaki sposób można adoptować zwierzaka, i jak się nim opiekować, a behawiorysta pokaże, jak dogadać się ze swoim nowym pupilem. Uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać o pracy Animal Patrolu, a także wysłuchać rozmowy z dr Dorotą Sumińską.

Gościem specjalnym akcji „Psykotnij mnie!” będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO, z zamiłowania ornitolog i podróżnik. Dr Kruszewicz opowie o hipokryzji ludzi w relacjach ze zwierzętami.

Dodatkowo w ramach wydarzenia na Wydziale Filologicznym odbędzie się wystawa zdjęć zwierząt, które czekają na nowych właścicieli w schronisku przy Marmurowej.

Od 26 kwietnia do 18 maja będzie również trwała zbiórka karmy dla zwierząt i innych artykułów, które zostaną przekazane schronisku. Chętni do wspomożenia łódzkich bezdomnych zwierząt mogą przynosić na Wydział Filologiczny dobrej jakości mokrą i suchą karmę dla psów i kotów oraz karmę specjalistyczną czy przysmaki, a także m. in. ręczniki i koce na posłania, obroże, smycze, kagańce oraz metalowe miski i garnki na jedzenie i wodę. Należy jednak pamiętać o tym, że schronisko nie przyjmuje kołder, poduszek, materacy, gąbek, dywanów czy wykładzin.  

Do 15.05 trwa konkurs, w którym nagrodą jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać zdjęcie swojego zwierzęcia na stronie internetowej akcji www.facebook.com/psykotnij oraz opatrzyć je hasztagiem #psykotnij. Zwycięża osoba, której fotografia zdobędzie najwięcej polubień.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Odmieniona "piątka" - V DS po remoncie zaprasza studentów!

temu

Nowy wygląd na zewnątrz i wewnątrz. Bardziej funkcjonalne pokoje i podwyższony standard. To odmienione oblicze V Domu Studenta na osiedlu im. P. Lumumby. W akademiku wciąż są wolne miejsca, można się zapisywać!
Nagroda im. Kotarbińskiego - znamy nominowane książki!

temu

Kapituła Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które powalczą o tytuł najlepszego dzieła z zakresu nauk humanistycznych. To czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Wielki finał 25 listopada w Filharmonii Łódzkiej. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Anna Maria Jopek. 
Jak walczyć ze smogiem? - UŁ na Kongresie Biogospodarki

temu

Tematem smogu w okresie jesienno-zimowym żyje cała Polska. W wielu miastach przekroczenia szkodliwych pyłów są na tyle duże, że ich władze muszą ratować się np. wprowadzaniem bezpłatnej komunikacji. Bardzo duże problemy mają m.in. Kraków, Warszawa czy Rybnik. Łódź również toczy walkę z trującymi substancjami w powietrzu. Podczas Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki w Łodzi, między innymi eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego będą doradzać jak skutecznie likwidować problem smogu. Zapraszamy serdecznie na godzinę 14:00, w najbliższy poniedziałek, do Hotelu Ambasador Premium (ul. Kilińskiego 145).
Bomba w Rektoracie! - ćwiczenia służb na UŁ

temu

W Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego ktoś podłożył ładunek wybuchowy, zarządzona jest ewakuacja pracowników, a służby przystępują do działania. Na razie to na szczęście tylko jeden z elementów ćwiczeń, ale lepiej być na takie sytuacje gotowym, nie tylko w miejscu pracy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.