Uniwersyteccy eksperci podzielą się wiedzą w Empiku

Uniwersyteccy eksperci podzielą się wiedzą w Empiku

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna współpracę z siecią salonów EMPIK. W jej ramach realizowany będzie "Projekt Wiedza", czyli cykl spotkań z udziałem uczelnianych ekspertów. W pierwszym z nich będzie można wziąć udział 29 maja o godzinie 18:00 w Manufakturze. Prelekcja inaugurująca serię wykładów skupi się wokół tematu charyzmy i sposobów na jej wyćwiczenie. 

W dobie fake newsów i samozwańczych ekspertów szerzenie merytorycznych, sprawdzonych informacji stało się kluczowe. Przeciwdziałanie szkodliwym tendencjom, z jakimi zmagają się obecnie media i nauka, stanowi obowiązek każdej instytucji dysponującej specjalistami. Uniwersytet Łódzki od dłuższego czasu zapewnia prostszy dostęp do różnorodnej wiedzy za pośrednictwem publikowanych materiałów. Uczelnia coraz bardziej otwiera się na otoczenie i pomaga wszystkim zainteresowanym poszerzać swoje horyzonty, jak również weryfikować poprawność zasłyszanych informacji.  

Do dyspozycji odbiorców oddaliśmy już cykl Komentarze UŁ, w którym eksperci wyjaśniają rzeczywistość lub oceniają fachowo ciekawe zjawiska. Formę komentarzowej "wiedzy w pigułce" uzupełniają poszerzone nagrania audio dla tych, którzy w wolnym czasie lubią szczegółowo zgłębiać zagadnienia z zakresu humanistyki i nauk ścisłych. Podcasty UŁ, bo o nich mowa, zawierają najciekawsze wykłady wygłaszane przez naszych naukowców i zagranicznych prelegentów.

YouTubeKomentarze UŁ - YouTube

Wykładowcy i absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego komentują bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej

UŁ-PODCAST | Free Listening on SoundCloud

Uniwersytet Łódzki. Lodz. 13 Tracks. 31 Followers. Stream Tracks and Playlists from UŁ-PODCAST on your desktop or mobile device.

Czytaj więcej

"Projekt Wiedza" w salonie EMPIK w Manufakturze zapewni nam dotarcie oraz kontakt z łodzianami, którzy wolą osobiście uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami. Comiesięczne prelekcje będą pokrywać tematy z różnych dziedzin nauki - po części wykładowej przewidziany będzie czas na pytania i dyskusję. Obrana przez nas formuła zapewni słuchaczom możliwość poznania wielu ciekawych zagadnień z pewnego źródła, podpartych badaniami i podanych w przyjemny, popularnonaukowy sposób.

Cykl wykładów zainaugurujemy tematyką, dzięki której uczestnicy spotkania otrzymają szansę na zapoznanie się z narzędziami do skuteczniejszego radzenia sobie w życiu codziennym. Ekspertem, który poprowadzi ich przez świat charyzmatycznych osobowości, będzie dr Julita Czernecka z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Jak uwolnić swoją charyzmę?

Wszyscy zazdrościmy ludziom z charyzmą, bo idą własną drogą i osiągają to, co chcą. Mówimy o nich „wybrańcy losu”, żyjący na własnych zasadach. Jednak najnowsze badania pokazują, że charyzmę można ćwiczyć, można się jej nauczyć. Podczas wykładu wyjaśnimy, czym jest charyzma, jak ją w sobie odkryć oraz wzmacniać. Będzie też mowa o 10 krokach, jakie należy podjąć, by kultywować charyzmatyczną osobowość.

***

Dr Julita Czernecka – socjolog, trener umiejętności psychospołecznych, coach. Pracuje na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w Łodzi (www.julitaczernecka.pl). Prowadzi badania, wykłady i warsztaty oraz szkolenia w obszarze tematyki dotyczącej związków i miłości, singli, funkcjonowania kobiet i mężczyzn w różnych obszarach życia społecznego, kapitału estetycznego i jego roli w życiu prywatnym oraz zawodowym, komunikacji interpersonalnej, public relations oraz zarządzania różnorodnością w organizacjach. Od kilku lat pracuje także dla portalu Sympatia.pl pisząc artykuły na temat singli, związków i miłości oraz realizując badania na temat życia w pojedynkę. Jako socjolog współpracuje z Dzień Dobry TVN, Pytaniem na Śniadanie, Twoim Stylem, Gazetą Wyborczą, PAP Nauka w Polsce, Dziennikiem Polska i Radiem Eska oraz innymi mediami.
dr Julita Czernecka (fot. UŁ)

dr Julita Czernecka (fot. UŁ)

Powiązane artykuły
UŁ w Empiku - jak odzyskaliśmy niepodległość?

Okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. pod kątem niekoniecznie zbieżnych interesów różnych grup będą tematem szóstego wykładu w ramach comiesięcznego cyklu „Projekt wiedza – Uniwersytet Łódzki w Empiku”. Wygłosi go dr Marcin Szymański z Wydziału Fi
UŁ w Empiku - tym razem o chemii w kuchni!

Na czym polega kwaśnienie mleka czy kwaszenie ogórków? Czy gotowanie w mikrofalówce jest zdrowe? Co oznacza tajemnicze „E” w produktach spożywczych? W dniu 3 października (środa) o godz. 18:00 w Manufakturze, w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Projekt Wiedza – Uniwersytet Łódzki w Empiku”, dr hab. Agnieszka Boruń czeka na wszystkich zainteresowanych odrobiną magii w… zwykłej kuchni. Zapraszamy, zarówno najmłodszych miłośników nauki, jak i rodziców i wszystkich chętnych na solidną dawkę wiedzy chemicznej przyprawioną humorem!
Kampania wrześniowa - ważne pytania. UŁ w EMPIKU.

Kampania wrześniowa - jako hasło historyczne - wydaje się być przez nas dobrze poznana. Tymczasem okazuje się, że wciąż związanych jest z nią wiele historycznych pytań. Te wątpliwości i kontrowersje przedstawi podczas najbliższego wykładu w Empiku prof. Przemysław Waingertner z Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Prelekcja dokładnie 1 września o godzinie 17:00 w salonie Empik w Manufakturze. 
„Projekt Wiedza” dla dzieci – kolejny wykład UŁ w EMPIKU

Oczy niektórych ważek są złożone z aż 25 tysięcy pojedynczych „oczek”, natomiast trzyszcze potrafią biec z prędkością 65 km/h. Niezwykłe, prawda? 30 czerwca o godz. 12.00 w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Projekt Wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku”, dr Radomir Jaskuła opowie o przedziwnym świecie bezkręgowców. Zapraszamy, zwłaszcza najmłodszych miłośników nauki, do Manufaktury na solidną dawkę wiedzy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.