Zaczyna się rekrutacja na UŁ

Zaczyna się rekrutacja na UŁ

Opublikowany

Od 9 maja można aplikować na studia stacjonarne w Uniwersytecie Łódzkim. Kandydaci mogą dokonywać rejestracji elektronicznej i opłat rekrutacyjnych. Rekrutacja na większość kierunków studiów niestacjonarnych rozpocznie się 1 sierpnia. 

W przypadku większości studiów stacjonarnych - jednolitych magisterskich i drugiego stopnia - termin uiszczania opłat i zgłaszania się na konkretne studia mija 12 lipca. 17 lipca opublikowane będą listy osób zakwalifikowanych, a do 21 lipca należy złożyć dokumenty (jeśli kandydaci będą wysyłać je pocztą decyduje data stempla - 21.07.2018 jest terminem nieprzekraczalnym). Publikacja list osób przyjętych na studia nastąpi 27 lipca.

Wyjątkiem jest tutaj kierunek "Logopedia z audiologią". Między 13 i 16 lipca przewidziano tutaj dodatkowy etap - rozmowę kwalifikacyjną. Osoby zakwalifikowane będą mogły składać dokumenty na ten kierunek w dniach 19-21 lipca.

Na studia stacjonarne drugiego stopnia, z wyłączeniem kierunku Business Management na Wydziale Zarządzania, przewidziane są egzaminy lub rozmowy kwalifikacyjne w dniu 20 lipca. W przypadku Business Management ten etap potrwa 3 dni - od 20 do 22 lipca. W obu przypadkach listy osób zakwalifikowanych zostaną opublikowane 3 sierpnia.

Na większość studiów niestacjonarnych można aplikować od 1 sierpnia. Wyjątkami są kierunki Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (od 1 lipca) i Wydziału Prawa i Administracji (od 26 lipca). W przypadku tej rekrutacji kandydaci poznają wyniki we wrześniu.

Wszystkie szczegóły, aktualności i harmonogram znaleźć można na stronie www.rekrutacja.uni.lodz.pl. Życzymy powodzenia wszystkim kandydatom!

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dr Paweł Kowal o Polsce, Ukrainie i UE

temu

Wojna ukraińsko-rosyjska wciąż trwa, a sprawa integracji Ukrainy z Europą Zachodnią wydaje się dużo bardziej odległa niż kilka lat temu... Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od polityki wschodniej, dr Paweł Kowal, opowie podczas wizyty w Uniwersytecie Łódzkim o przyszłości stosunków polsko-ukraińskich i o perspektywach relacji naszych sąsiadów z Unią Europejską. 
Biohackathon w UŁ zakończony

temu

Te osoby w przyszłości mogą odpowiadać za przełomowe badania poprawiające jakość naszego życia. W biohackathonach, czyli maratonach zadań z pogranicza biologii i informatyki, uczestniczą najlepsi z najlepszych. Właśnie zakończyły się zawody, których gospodarzem był Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.
Uniwersyteccy eksperci podzielą się wiedzą w Empiku

temu

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna współpracę z siecią salonów EMPIK. W jej ramach realizowany będzie "Projekt Wiedza", czyli cykl spotkań z udziałem uczelnianych ekspertów. W pierwszym z nich będzie można wziąć udział 29 maja o godzinie 18:00 w Manufakturze. Prelekcja inaugurująca serię wykładów skupi się wokół tematu charyzmy i sposobów na jej wyćwiczenie. 
Niezwykły dar dla Biblioteki UŁ

temu

Do kolekcji rękopiśmiennej, którą pozostawiła po sobie profesor Ija Lazari-Pawłowska, dołączą m.in. prywatne listy Pani profesor do ks. prof. Helmuta Jurosa.

Strażnik Internetu o cyberbezpieczeństwie

Oczywiście nie istnieje oficjalna funkcja Strażnika Internetu. Jak jednak krótko i zwięźle określić człowieka, który odpowiada za bezpieczeństwo największych światowych serwerów i domen? W czwartek (10.05) na Wydziale Prawa i Administracji swój wykład „International cybersecurity. Understanding and distinguishing among cyberthreats” wygłosi wiceprezydent ICANN - David Piscitello.