Zaczyna się rekrutacja na UŁ

Zaczyna się rekrutacja na UŁ

Opublikowany

Od 9 maja można aplikować na studia stacjonarne w Uniwersytecie Łódzkim. Kandydaci mogą dokonywać rejestracji elektronicznej i opłat rekrutacyjnych. Rekrutacja na większość kierunków studiów niestacjonarnych rozpocznie się 1 sierpnia. 

W przypadku większości studiów stacjonarnych - jednolitych magisterskich i pierwszego stopnia - termin uiszczania opłat i zgłaszania się na konkretne studia mija 12 lipca. 17 lipca opublikowane będą listy osób zakwalifikowanych, a do 21 lipca należy złożyć dokumenty (jeśli kandydaci będą wysyłać je pocztą decyduje data stempla - 21.07.2018 jest terminem nieprzekraczalnym). Publikacja list osób przyjętych na studia nastąpi 27 lipca.

Wyjątkiem jest tutaj kierunek "Logopedia z audiologią". Między 13 i 16 lipca przewidziano tutaj dodatkowy etap - rozmowę kwalifikacyjną. Osoby zakwalifikowane będą mogły składać dokumenty na ten kierunek w dniach 19-21 lipca.

Na studia stacjonarne drugiego stopnia, z wyłączeniem kierunku Business Management na Wydziale Zarządzania, przewidziane są egzaminy lub rozmowy kwalifikacyjne w dniu 20 lipca. W przypadku Business Management ten etap potrwa 3 dni - od 20 do 22 lipca. W obu przypadkach listy osób zakwalifikowanych zostaną opublikowane 3 sierpnia.

Na większość studiów niestacjonarnych można aplikować od 1 sierpnia. Wyjątkami są kierunki Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (od 1 lipca) i Wydziału Prawa i Administracji (od 26 lipca). W przypadku tej rekrutacji kandydaci poznają wyniki we wrześniu.

Wszystkie szczegóły, aktualności i harmonogram znaleźć można na stronie www.rekrutacja.uni.lodz.pl. Życzymy powodzenia wszystkim kandydatom!

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Udostępnij

Powiązane artykuły
E-historia: kierunek dla zabieganych

temu

Osoby pracujące, które nie mają wiele czasu na dojazdy na zajęcia, a są zainteresowane zdobywaniem wiedzy historycznej i nowoczesnymi metodami pracy historyków, mogą skorzystać z najnowszej oferty Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Nabór na studia niestacjonarne  E-historia rozpoczyna się 1 sierpnia. Licencjat można zdobyć, w większości, poprzez e-learning. 
UŁ na Fotofestiwalu 2018 [VIDEO, AUDIO]

temu

"Ludzka natura" to hasło, pod którym odbyła się tegoroczna edycja Fotofestiwalu. Prezentowane prace, oprócz wartości artystycznej, pokazywały również tragiczną sytuację środowiska naturalnego. Uniwersytet Łódzki, jako partner merytoryczny wydarzenia, zorganizował cykl prelekcji i debat nawiązujących do najbardziej aktualnych zagadnień związanych z przyrodą i jej ochroną. Niektórych wystąpień naszych naukowców wciąż można posłuchać!
Humanistyka pomaga!

temu

Humaniści wspomagają swoją wiedzą innych w wielu dziedzinach, nie tylko w tych kojarzonych z pracą czysto naukową - przekonują założyciele projektu "Humanistyka stosowana dla rozwoju...". Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego tworzą specjalną bazę działań humanistów w sektorach społecznym i gospodarczym. 
Chińczycy na UŁ - jedyna taka szkoła letnia w Polsce

temu

140 studentów z Chin przyjechało na Uniwersytet Łódzki, by poznawać Uczelnię, miasto i polską kulturę. Druga szkoła letnia dla obywateli Państwa Środka odbywa się pod hasłem "Understanding Poland: Economy, Society and Science".

Strażnik Internetu o cyberbezpieczeństwie

Oczywiście nie istnieje oficjalna funkcja Strażnika Internetu. Jak jednak krótko i zwięźle określić człowieka, który odpowiada za bezpieczeństwo największych światowych serwerów i domen? W czwartek (10.05) na Wydziale Prawa i Administracji swój wykład „International cybersecurity. Understanding and distinguishing among cyberthreats” wygłosi wiceprezydent ICANN - David Piscitello.