Juwenalia UŁ i UMed 2018

Juwenalia UŁ 2017, fot. Maciej Andrzejewski UŁ

Juwenalia UŁ i UMed 2018

Opublikowany

Kękę, Rasmentalism, Decapitated, Bitamina - oni między innymi zagrają na zbliżających się Juwenaliach Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego. Widzimy się na Lumumby, ale nie tylko, bo Juwenalia rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę (13.05)!

Zacznie się na sportowo, od półfinałów Turnieju o Puchar Rektora (niedziela 13.05 Hala AZS, ul. Styrska 22/24). Dzień później również piłka, ale ta cyfrowa - Turniej Fifa w pizzerri przy Tamka 3. Jeśli ktoś woli inne klimaty gier, polecamy Turniej League of Legends w VIII Domu Studenta (w poniedziałek od 16:00 do 23:00, we wtorek od 16:00 do 20:00). We wtorek będzie można powalczyć o puchar w tenisie stołowym w III Domu Studenta i obejrzeć mecz o 3. miejsce w Turnieju o Puchar Rektora.

W czwartek Plac juwenaliowy na Osiedlu Akademickim UŁ opanują strongmani. Turniej rozgrywany będzie od 17:00 do 20:00. Po nim finał w piłkę nożną na boisku AZS.

Piątek 18.05 to początek prawdziwego świętowania. O 12:00 ruszy pochód juwenaliowy. Pochód rozpoczyna się  przy XIV Domu Studenta UŁ „Wieża Babel”, ul. Matejki 21/23, a następnie uczestnicy udają się ulicą Pomorską na Osiedle Akademickie UŁ. Punktualnie o 19:00 Rektor UŁ prof. Antoni Różalski rozpocznie oficjalnie imprezę muzyczną. Tego dnia na scenie pojawią się Gooral, Bas Astral Igo, Kękę i Decapitated. W sobotę zagrają Jarecki, Bitamina, Rasmentalism i Daria Zawiałow.

Wszelkie aktualności można sprawdzać na profilu facebookowym Juweanliów - https://www.facebook.com/juwenaliaUL/. Życzymy udanej i bezpiecznej zabawy wszystkim studentom, w najbliższym czasie zapomnijcie o egzaminach!
Juwenalia, juwenalia...

Juwenalia, juwenalia...

Udostępnij

Powiązane artykuły
Mentoring VIP - podsumowanie V edycji

temu

"Najcenniejsza rzecz w tym programie? Usłyszeć od opiekuna: nadajesz się, masz talent." - przyznaje jedna z uczestniczek Mentoringu VIP. Program wymyślony przez Uniwersytet Łódzki pomaga najzdolniejszym studentom odnaleźć właściwą drogę zawodową, zdobyć cenne doświadczenie, uniknąć niektórych błędów. 27 czerwca o 14:00 w Pałacu Biedermanna oficjalne zakończenie piątej edycji. 
XIV Summer School: UŁ promuje Polskę na świecie

temu

25 czerwca 2018 r., o godzinie 10:00, w Pałacu Biedermanna, odbędzie się oficjalna inauguracja Szkoły Letniej "European Union Challenges: the New Context of Unity and Diversity". Poza studentami z Brazylii, Ekwadoru, Meksyku, Ukrainy, Rosji do Łodzi zawitają również profesorowie towarzyszący studentom oraz dodatkowo profesorowie z Turcji oraz USA. Nie zabraknie także ambasadorów wizytujących państw,  władz miasta i władz uniwersyteckich.
UŁ stawia na badania młodych naukowców

temu

22 i 23 czerwca – studenci i doktoranci z całej Polski spotkają się na Wydziale Filologicznym UŁ, gdzie odbędzie się I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu Badania Młodych Naukowców pod hasłem „Wiedza – Inspiracja – Pasja”. Młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoje prace naukowe z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych oraz leśnych.
UŁ partnerem Festiwalu See Bloggers

temu

Uniwersytet Łódzki został partnerem największego w Polsce Festiwalu dla twórców internetowych – See Bloggers.

Substancje niebezpieczne pod kontrolą

Narażenie na substancje niebezpieczne jest bardziej powszechne w miejscach pracy w Europie, niż mogłoby się wydawać. Substancje tego rodzaju w miejscu pracy mogą powodować najróżniejsze problemy zdrowotne i choroby, a także stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa. Z odsieczą przychodzi kampania na lata 2018-19: „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: substancje niebezpieczne pod kontrolą” w którą zaangażuje się Uniwersytet Łódzki. Inicjatorem akcji jest Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.