Juwenalia UŁ i UMed 2018

Juwenalia UŁ 2017, fot. Maciej Andrzejewski UŁ

Juwenalia UŁ i UMed 2018

Opublikowany

Kękę, Rasmentalism, Decapitated, Bitamina - oni między innymi zagrają na zbliżających się Juwenaliach Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego. Widzimy się na Lumumby, ale nie tylko, bo Juwenalia rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę (13.05)!

Zacznie się na sportowo, od półfinałów Turnieju o Puchar Rektora (niedziela 13.05 Hala AZS, ul. Styrska 22/24). Dzień później również piłka, ale ta cyfrowa - Turniej Fifa w pizzerri przy Tamka 3. Jeśli ktoś woli inne klimaty gier, polecamy Turniej League of Legends w VIII Domu Studenta (w poniedziałek od 16:00 do 23:00, we wtorek od 16:00 do 20:00). We wtorek będzie można powalczyć o puchar w tenisie stołowym w III Domu Studenta i obejrzeć mecz o 3. miejsce w Turnieju o Puchar Rektora.

W czwartek Plac juwenaliowy na Osiedlu Akademickim UŁ opanują strongmani. Turniej rozgrywany będzie od 17:00 do 20:00. Po nim finał w piłkę nożną na boisku AZS.

Piątek 18.05 to początek prawdziwego świętowania. O 12:00 ruszy pochód juwenaliowy. Pochód rozpoczyna się  przy XIV Domu Studenta UŁ „Wieża Babel”, ul. Matejki 21/23, a następnie uczestnicy udają się ulicą Pomorską na Osiedle Akademickie UŁ. Punktualnie o 19:00 Rektor UŁ prof. Antoni Różalski rozpocznie oficjalnie imprezę muzyczną. Tego dnia na scenie pojawią się Gooral, Bas Astral Igo, Kękę i Decapitated. W sobotę zagrają Jarecki, Bitamina, Rasmentalism i Daria Zawiałow.

Wszelkie aktualności można sprawdzać na profilu facebookowym Juweanliów - https://www.facebook.com/juwenaliaUL/. Życzymy udanej i bezpiecznej zabawy wszystkim studentom, w najbliższym czasie zapomnijcie o egzaminach!
Juwenalia, juwenalia...

Juwenalia, juwenalia...

Udostępnij

Powiązane artykuły
UŁani do boju! Esport na Uniwersytecie Łódzkim

temu

Uniwersytet Łódzki, w porozumieniu z T-Mobile Ligą Akademicką, stworzył pierwszą w Polsce oficjalną studencką organizację esportową. Zespół, który nazywa się UŁani, otrzyma na wstępie od władz Uczelni wsparcie w postaci własnego miejsca do treningów i rozgrywek oraz łącza internetowego dobrej jakości. 
Dodatkowa rekrutacja na UŁ

temu

Uniwersytet Łódzki przyjął w tym roku na stacjonarne studia I stopnia ponad 5400 osób. W porównaniu do poprzedniego roku zmniejszyliśmy nabór na tym etapie o 14%. Na niektóre kierunki wciąż jednak można się dostać. 
Niesamowity mural na „Olimpie” - 20 lat programu Erasmus w UŁ

temu

Uniwersytet Łódzki z przyjemnością udostępnia przestrzeń do stworzenia kolejnego dzieła. Na ścianie X Domu Studenta UŁ „Olimp” (ul. Lumumby 12) powstaje mural, który z pewnością odbije się szerokim echem w świecie street art’u. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie ESN Polska, które z okazji obchodów 20-lecia programu Erasmus w Polsce oraz swojego istnienia postanowiło stworzyć niebanalny pomnik różnorodności.
UŁ świętuje Urodziny Łodzi

temu

Łódź kończy 595 lat, a Uniwersytet Łódzki, jako młodsza rodzina, nie może przejść obok tego jubileuszu obojętnie! 28 lipca, wspólnie z Fundacją Ulicy Piotrkowskiej, będziemy zapewniali wszystkim chętnym dobrą literaturę i relaks. Będzie można poczytać lub posłuchać fragmentów tekstów czytanych na głos przez nas i naszych gości. A strefa przy skrzyżowaniu Piotrkowskiej z Jaracza to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez UŁ…