II Dzień Doktoranta w UŁ

II Dzień Doktoranta w UŁ

Opublikowany

21 maja na Wydziale Filologicznym UŁ Uniwersytet Łódzki po raz drugi organizuje specjalny dzień dla osób, które zdecydowały się ciężko pracować na tytuł doktora. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy rozważają taki krok po skończeniu studiów magisterskich.  

Zaczynamy od serii szkoleń prowadzonych między innymi przez Narodowe Centrum Nauki, Centrum Transferu Technologii UŁ i Wojewódzki Urząd Pracy. Zajęcia prowadzone będą od 10:00 do 11:30.

Po nich, o godzinie 12:00, rozpocznie się część oficjalna. Jednym z jej głównych punktów będzie prezentacja Doktorant w świetle Konstytucji dla Nauki. Zaprezentują się również partnerzy Dnia Doktoranta – Narodowe Centrum Nauki i Fundacja Polska Innowacyjna.
Nagrodzeni zostaną doktoranci, którzy najbardziej działali dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego.

O 13:00 dyskusja Ścieżki kariery doktorantów, w której udział wezmą Prorektor UŁ ds. studenckich prof. Tomasz Cieślak, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi Adam Pustelnik oraz Przewodnicząca Krajowej Rady Doktorantów Ewelina Pabjańczyk-Wlazło.

Dzień Doktoranta zakończy turniej na kręgielni Król Kul w CH Sukcesja o Puchar JM Rektora UŁ.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dr Paweł Kowal o Polsce, Ukrainie i UE

temu

Wojna ukraińsko-rosyjska wciąż trwa, a sprawa integracji Ukrainy z Europą Zachodnią wydaje się dużo bardziej odległa niż kilka lat temu... Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od polityki wschodniej, dr Paweł Kowal, opowie podczas wizyty w Uniwersytecie Łódzkim o przyszłości stosunków polsko-ukraińskich i o perspektywach relacji naszych sąsiadów z Unią Europejską. 
Biohackathon w UŁ zakończony

temu

Te osoby w przyszłości mogą odpowiadać za przełomowe badania poprawiające jakość naszego życia. W biohackathonach, czyli maratonach zadań z pogranicza biologii i informatyki, uczestniczą najlepsi z najlepszych. Właśnie zakończyły się zawody, których gospodarzem był Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.
Uniwersyteccy eksperci podzielą się wiedzą w Empiku

temu

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna współpracę z siecią salonów EMPIK. W jej ramach realizowany będzie "Projekt Wiedza", czyli cykl spotkań z udziałem uczelnianych ekspertów. W pierwszym z nich będzie można wziąć udział 29 maja o godzinie 18:00 w Manufakturze. Prelekcja inaugurująca serię wykładów skupi się wokół tematu charyzmy i sposobów na jej wyćwiczenie. 
Niezwykły dar dla Biblioteki UŁ

temu

Do kolekcji rękopiśmiennej, którą pozostawiła po sobie profesor Ija Lazari-Pawłowska, dołączą m.in. prywatne listy Pani profesor do ks. prof. Helmuta Jurosa.

UŁ przeszkoli najnowszymi metodami

Uniwersytet Łódzki będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która przetestuje nową formę szkoleń dla pracowników administracyjnych uczelni wyższych. Treści szkoleniowe powstały w ramach projektu BEST+ realizowanego z programu Erasmus+ przez Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ.