UŁ przeszkoli najnowszymi metodami

UŁ przeszkoli najnowszymi metodami

Uniwersytet Łódzki będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która przetestuje nową formę szkoleń dla pracowników administracyjnych uczelni wyższych. Treści szkoleniowe powstały w ramach projektu BEST+ realizowanego z programu Erasmus+ przez Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ.

Szkolenie dla pracowników uczelni z Islandii, Indii, Hondurasu, Kirgistanu, Litwy, Łotwy, Belgii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polski jest realizowane w tzw. formule mieszanej (blended learning). Część treści została przygotowana w formie zdalnej i zamieszczona na platformie e-learningowej. Pozwala to uczestnikom zdobywać nową wiedzę przez internet, w dogodnym dla nich miejscu i czasie.

Tradycyjne wyjazdy pracowników administracyjnych trwają 5 dni, nie zawsze jednak tak długi wyjazd jest możliwy. Atutem projektu jest czynne zaangażowanie uczestników w pracę nad materiałami szkoleniowymi przy jednoczesnym umożliwieniu im realizacji codziennych zadań służbowych.

Pierwszym etapem jest praca uczestników nad zadaniami udostępnianymi na specjalnie zaprojektowanej platformie online oraz dwa spotkania uczestników podczas webinariów. Drugim etapem projektu jest  szkolenie stacjonarne, podczas którego będzie kontynuowana wcześniej rozpoczęta praca zdalna. Odbędzie się ono w dniach 22-24.05.2018, na Uniwersytecie Łódzkim. Po jego zakończeniu uczestnicy znów będą szkolić się za pośrednictwem platformy.

Tytuł szkolenia dotyczy doświadczeń w pracy ze studentami zagranicznymi (International Student Experience), dlatego prelegenci zaprosili do swoich wystąpień studentów zagranicznych UŁ. Spotkanie w Łodzi będzie wspaniałą okazją do podzielenia się z partnerami naszymi pionierskimi działaniami takimi jak chociażby University Diversity czy SmartUni.

Realizacja całego projektu BEST+ jest koordynowana przez Uniwersytet w Alcala przy udziale UŁ oraz partnerów zagranicznych: University of Eastern Finland, University of Latvia, European University Foundation, jak również Erasmus Student Network oraz European University Foundation. BEST+ Lodz jest trzecim szkoleniem realizowanym w ramach projektu.

Dotychczas zrealizowano wydarzenia w Rydze (Łotwa) oraz z Joensuu (Finlandia). Mamy nadzieję, że metoda szkolenia sprawdzi się na tyle dobrze, że stanie się nowym standardem wymiany doświadczeń między uczelniami wyższymi.

Oczywiście zawsze – jeśli tylko pozwala na to czas – wolimy spotykać się bezpośrednio i niezmiennie zapraszamy wszystkich do odwiedzania UŁ przy różnych okazjach.

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.