Prof. Joanna Jabłkowska uhonorowana przez prezydenta Niemiec 

Prof. Joanna Jabłkowska uhonorowana przez prezydenta Niemiec 

Opublikowany

Prof. Joanna Jabłkowska, Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ, została uhonorowana Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Odznaczenie przyznane przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera wręczył ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec jest jedynym odznaczeniem niemieckim nadawanym przez władze federalne.

Profesor Jabłkowska otrzymała order za działania na rzecz budowania i umacniania stosunków polsko-niemieckich, szczególnie na płaszczyźnie naukowej i akademickiej. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w Ambasadzie Niemiec w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!
Przemówienie Prof. Joanny Jabłkowskiej 

Przemówienie Prof. Joanny Jabłkowskiej 

źródło: Bartosz Burski (Wydział Filologiczny UŁ)
redakcja: Centrum Promocji

Udostępnij

Powiązane artykuły
UŁ komentuje: Niemcy po wyborach

temu

Angela Merkel pozostaje na stanowisku Kanclerza Republiki Federalnej Niemiec, ale rzeczywistość polityczna naszych zachodnich sąsiadów i tak może się bardzo zmienić. Kiedy powstanie nowy rząd i czym dokładnie jest skrajna prawica AfD? Na te i inne pytania odpowiada w materiale dr Jakub Gortat.
Prof. Michał Grabowski w International Barcode of Life

temu

Prof. Michał Grabowski z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii WBiOŚ został zaproszony do Barcode of Life (iBOL). To prestiżowa, międzynarodowa sieć badawcza, która zajmuje się nowoczesnym identyfikowaniem i szeregowaniem gatunków za pomocą kodu genetycznego, czyli sekwencji nukleotydów DNA.
Sukces judoków z UŁ

temu

Reprezentanci UŁ – Leszek Piąstka i Anna Jagiełło – startujący w Kodokan Goshin Jutsu, zajęli 4. miejsce w zawodach Pucharu Europy w Judo Kata, które odbyły się w Tours 28-29 kwietnia 2018 r. Zawody były równocześnie jednym z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Judo Kata, które odbędą się w drugiej połowie maja w Słowenii.
Złoty medal w Paryżu dla doktoranta UŁ

temu

"BioKer" to lekkie kruszywo opłaszczone biopolimerem. Związek działa w trzech płaszczyznach. Można dzięki niemu usuwać zanieczyszczenia fosforanowe ze środowiska wodnego, wspomagać wzrost roślin w uprawach bez użycia gleby oraz efektywnie aplikować mikroorganizmy. Na targach wynalazczości w Paryżu złoty medal otrzymał za niego mgr Paweł Jarosiewicz, doktorant Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

UŁ na „Universia”

Prorektor ds. ekonomicznych UŁ, prof. Grzegorz Urbanek, będzie reprezentował Uczelnię podczas czwartego Międzynarodowego Spotkania Rektorów „Universia”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-22 maja w hiszpańskiej Salamance. Weźmie w nim udział ponad 600 osób – rektorów i nauczycieli akademickich z całego świata, polityków, przedsiębiorców oraz przedstawicieli międzynarodowych instytucji.