UŁ na X Kongresie Kobiet

UŁ na X Kongresie Kobiet

Opublikowany

Zmiany w edukacji, obrona praw obywatelskich, walka o środowisko – między innymi o tych sprawach rozmawiać będą uczestniczki i uczestnicy X Kongresu Kobiet. Jubileuszowy Kongres organizowany jest w Łodzi, w Hali Expo. Dziś na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ obradowała Rada Programowa Kongresu na czele z Profesor Magdaleną Środą.

Uniwersytet Łódzki - jako partner merytoryczny Kongresu Kobiet - wspiera jego działania angażując się w inicjatywy kongresowe i okołokongresowe, które organizowane są przez naukowców z różnych wydziałów UŁ. Ośrodek Problematyki Kobiet UŁ jest współpartnerem Centrum Edukacji X Kongresu Kobiet, w ramach którego zaplanowano panel "Jak wychować Wonder Woman?" razem z warsztatami równościowymi dla dzieci. Jest także organizatorem warsztatu dotyczącego cyfrowego wykluczenia kobiet. Studentki i studenci zarówno WSMiP, jak i innych wydziałów będą także wolontariuszami podczas Kongresu.

Jeżeli chodzi o działania okołokongresowe, to należy wspomnieć o dwóch wykładach gościnnych zaproponowanych przez Ośrodek Problematyki Kobiet UŁ dla studentów zagranicznych: "Sex, gender and sustainability: exploring policy and practice" (22 maja 2018 r., Geraldine Wooley, Scotland) oraz "Abortion activism, abortion culture, abortion politics--East and West 1950s-1980s" (6 czerwca 2018 r., Dr. Agata Ignaciuk, Uniwersytet Warszawski, University of Granada, Spain).

Na Kongresie pojawią się między innymi: zdobywczyni Nagrody Bookera 2018 - Olga Tokarczuk, reżyserka Agnieszka Holland, dziennikarka Dorota Warakomska czy polityk i działaczka społeczna Barbara Nowacka.Swoją obecność zapowiedziała też prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Niezmiennymi celami Kongresu Kobiet są: działania na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn, działania na rzecz zwiększania aktywności kobiet i ich udziału w życiu politycznym i publicznym, pomoc w zdobywaniu wiedzy i kwalifikacji umożliwiających kobietom czynny udział w życiu społecznym, politycznym i publicznym oraz szeroko rozumiane działania mające na celu poprawę sytuacji kobiet.

X Kongres Kobiet w Łodzi odbędzie się w dniach 16-17 czerwca.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wydarzenia na UŁ 18 - 24.10

temu

Symulacja akcji antyterrorystów, konferencja o starości, Festiwal Kamera Akcja, umowa z PwC czy badania archeologiczne przy al. Anstadta - kolejne dni na UŁ będą pełne ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 
Co Gestapo i UB robili przy Anstadta? - badania UŁ

temu

Wywiady z żyjącymi  świadkami oraz prace wykopaliskowe - to część projektu „Dawna siedziba Gestapo i Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy al. Anstadta w Łodzi. Interdyscyplinarne badania miejsca”. Mroczną przeszłość łódzkiego budynku zbadają archeolodzy i etnolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. We wtorek 23 października 2018 r., w siedzibie ŁSSE (Tymienieckiego 22G), podpisane zostanie porozumienie między Uczelnią oraz Instytutem Pamięci Narodowej i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
UŁ i PwC - początek współpracy 

temu

22 października (poniedziałek) zainaugurowana zostanie współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z firmą PwC – światowym gigantem doradztwa strategicznego. Umowę ramową podpiszą prof. zw. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Krasoń, Prezes Zarządu PwC Polska. Konferencja prasowa, podczas której podpisana zostanie umowa, rozpocznie się o godz. 14:30 w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Narutowicza 68.
Starość - jak ją oswoić? Konferencja na EkSoc

temu

Kiedy zaczyna się starość? Jak zapobiegać i unikać różnego rodzaju zagrożeniom, które napotkać możemy będąc seniorem? Jak chronić swoje prawa w podeszłym wieku? Między innymi o takich sprawach będą rozmawiać naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego i innych polskich uczelni wyższych podczas konferencji 24 października. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.