Rekrutacja na UŁ nabiera rozpędu!

fot. Maciej Andrzejewski, UŁ

Rekrutacja na UŁ nabiera rozpędu!

Opublikowany

Zaczęło się! Wczoraj w systemie rekrutacyjnym UŁ zanotowaliśmy wzrost liczby kandydatów aż o 425 procent! 3 lipca maturzyści otrzymali swoje świadectwa dojrzałości i nie zwlekali długo z aplikowaniem na studia. Uniwersytet Łódzki oferuje możliwość studiowania na 95 kierunkach pierwszego stopnia, ale w niektórych przypadkach konkurencja jest bardzo duża.

Najchętniej wybieranym kierunkiem obecnie jest Psychologia - 8 osób rywalizuje o miejsce na studiach stacjonarnych. Filologia Angielska to kolejny kierunek najczęściej wybierany przez maturzystów – 6 osób na jedno miejsce. Na podium znalazło się również Zarządzanie. Dużą popularnością cieszą się kierunki związane z finansami, marketingiem i logistyką – tutaj trzeba będzie pokonać przynajmniej 4 innych kandydatów. Niewiele łatwiej będzie dostać się na Bezpieczeństwo Narodowe czy Studia Azjatyckie.

Największa ilość chętnych pochodzi z woj. łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Jeśli chodzi o województwo łódzkie najwięcej kandydatów, oprócz stolicy regionu, pochodzi z Pabianic i Zgierza. Jest też, jak na razie, ponad setka kandydatów z Warszawy!

Rekrutacja na Uniwersytecie Łódzkim potrwa jeszcze 5 dni. Kandydaci do 9 lipca mogą składać dokumenty na poszczególne kierunki. Ogłoszenie wyników za niecałe trzy tygodnie.

Świadectwo dojrzałości w tym roku uzyskało 79,7 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 14,8 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu; pozostali za rok - to wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Zachęcamy to rekrutacji -> https://rekrutacja.uni.lodz.pl

Widzimy się z w październiku!

Redakcja: Centrum Promocji

Udostępnij

Powiązane artykuły
Widzimy się na targach! UŁ w trasie

temu

Część maturzystów już wie gdzie będzie składać papiery na studia, część dopiero rozważa gdzie będzie aplikować. My jak zwykle będziemy zachęcać każdego, kto chce kształcić się w dobrych warunkach do wybrania naszej uczelni. Mamy do zaoferowania prawie 100 kierunków, niepowtarzalny klimat akademickiej Łodzi i wsparcie socjalne.
„HR Excellence in Research” dla Uniwersytetu Łódzkiego

temu

Uniwersytet Łódzki może od dziś oficjalnie posługiwać się logiem „HR Excellence in Research”, które przyznane zostało przez Komisję Europejską. To wyróżnienie otrzymać mogą instytuty badawcze, uczelnie, przedsiębiorstwa lub organizacje finansujące badania, które do swoich wewnętrznych regulacji wdrożą zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.
Wydarzenia na UŁ 18 - 24.10

temu

Symulacja akcji antyterrorystów, konferencja o starości, Festiwal Kamera Akcja, umowa z PwC czy badania archeologiczne przy al. Anstadta - kolejne dni na UŁ będą pełne ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 
Co Gestapo i UB robili przy Anstadta? - badania UŁ

temu

Wywiady z żyjącymi  świadkami oraz prace wykopaliskowe - to część projektu „Dawna siedziba Gestapo i Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy al. Anstadta w Łodzi. Interdyscyplinarne badania miejsca”. Mroczną przeszłość łódzkiego budynku zbadają archeolodzy i etnolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. We wtorek 23 października 2018 r., w siedzibie ŁSSE (Tymienieckiego 22G), podpisane zostanie porozumienie między Uczelnią oraz Instytutem Pamięci Narodowej i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.