Bomba w Rektoracie! - ćwiczenia służb na UŁ

Służby mundurowe pokażą w budynku rektoratu UŁ jak wygląda akcja rozbrajania ładunku wybuchowego (fot. Maciej Andrzejewski, UŁ)

Bomba w Rektoracie! - ćwiczenia służb na UŁ

Opublikowany

W Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego ktoś podłożył ładunek wybuchowy, zarządzona jest ewakuacja pracowników, a służby przystępują do działania. Na razie to na szczęście tylko jeden z elementów ćwiczeń, ale lepiej być na takie sytuacje gotowym, nie tylko w miejscu pracy. 

Bomba w budynku - co robić?

Jednym z elementów czwartkowego szkolenia na UŁ będą ćwiczenia praktyczne. O 12:00 pracownicy Rektoratu zostaną ewakuowani na parking obok budynku, a antyterroryści, policja, strażacy i ratownicy medyczni pokażą jak wyglądają ich profesjonalne działania w takich okolicznościach. Ten etap szkolenia - najbardziej widowiskowy - zakończy się o 12:30.

Szkolenie dla wszystkich

Szkolenie pod nazwą "Procedury działania na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń, katastrof oraz ataku terrorystycznego w budynku Rektoratu i Uniwersytetu Łódzkiego" zostało zorganizowane dla wszystkich pracowników jednostek centralnych uczelni.

Zajęcia prowadzić będą przedstawiciele służb mundurowych, naukowcy UŁ oraz eksperci zajmujący się bezpieczeństwem cybernetycznym. W ramach szkolenia pracownicy dowiedzą się między innymi jak zachować się w przypadku otrzymania przesyłki niewiadomego pochodzenia, jak unikać ataków hakerów oraz jak posługiwać się podręcznym sprzętem przeciwpożarowym. Część z tych rzeczy wydaje się oczywista, ale w sytuacji stresowej liczą się wyćwiczone odruchy. 

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wydarzenia na UŁ 18 - 24.10

temu

Symulacja akcji antyterrorystów, konferencja o starości, Festiwal Kamera Akcja, umowa z PwC czy badania archeologiczne przy al. Anstadta - kolejne dni na UŁ będą pełne ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 
Co Gestapo i UB robili przy Anstadta? - badania UŁ

temu

Wywiady z żyjącymi  świadkami oraz prace wykopaliskowe - to część projektu „Dawna siedziba Gestapo i Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy al. Anstadta w Łodzi. Interdyscyplinarne badania miejsca”. Mroczną przeszłość łódzkiego budynku zbadają archeolodzy i etnolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. We wtorek 23 października 2018 r., w siedzibie ŁSSE (Tymienieckiego 22G), podpisane zostanie porozumienie między Uczelnią oraz Instytutem Pamięci Narodowej i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
UŁ i PwC - początek współpracy 

temu

22 października (poniedziałek) zainaugurowana zostanie współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z firmą PwC – światowym gigantem doradztwa strategicznego. Umowę ramową podpiszą prof. zw. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Krasoń, Prezes Zarządu PwC Polska. Konferencja prasowa, podczas której podpisana zostanie umowa, rozpocznie się o godz. 14:30 w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Narutowicza 68.
Starość - jak ją oswoić? Konferencja na EkSoc

temu

Kiedy zaczyna się starość? Jak zapobiegać i unikać różnego rodzaju zagrożeniom, które napotkać możemy będąc seniorem? Jak chronić swoje prawa w podeszłym wieku? Między innymi o takich sprawach będą rozmawiać naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego i innych polskich uczelni wyższych podczas konferencji 24 października. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.