UŁ Dla Dzieci - startuje 9. edycja

Studenci UŁDD wpisy do indeksów dostają tak jak każdy (fot. Maciej Andrzejewski, UŁ)

UŁ Dla Dzieci - startuje 9. edycja

Opublikowany

Studenci UŁDD 7 października o godz. 11.00 w auli czerwonej Wydziału Prawa i Administracji (ul. Kopcińskiego 8/12) rozpoczną uroczyście rok akademicki 2018/19. Na początek wykład „Pomysł na wyjątkowy dom. Mieszkania które chodzą, pływają i latają”. W tym samym czasie ich opiekunowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach „Dzieci w świecie mediów. Co wiemy o pokoleniu trzech ekranów?”, które poprowadzi dr Katarzyna Walęcka-Matyja” z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ.

Jak Sherlock Holmes

Razem z nami dzieci odkrywają świat. Jak co roku wezmą one udział w zajęciach z różnych dziedzin nauki, kultury i sztuki. UŁDD cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem.

Tym razem mali studenci skonstruują samodzielnie zabawkę optyczną, rozwiążą zagadkę kryminalną niczym Sherlock Holmes, wykonają doświadczenia w laboratorium chemicznym czy też poznają świat kultur Bliskiego Wschodu i Indii. Dowiedzą się także czy z każdej chmury pada deszcz i wezmą udział w symulacji rozprawy sądowej.

To tylko część tematów, które na wykładach i warsztatach przedstawią im nauczyciele akademiccy i Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego  oraz Partnerzy UŁDD – Teatr PINOKIO w Łodzi, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Spotkania odbywać się będą w wybrane niedziele w budynkach Uniwersytetu Łódzkiego oraz u Partnerów UŁDD.

Uniwersytet Łodzki dla Dzieci | Flickrnew icn messageflickr-free-ic3d pan white

22 kwietnia 2018, uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/2018

Wielki sukces UŁDD

Sukces poprzednich edycji przerósł oczekiwania organizatorów. W każdej edycji, w ponad 70 wydarzeniach, uczestniczyło około 500 małych studentów, a sam projekt został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które przyznało uczelni tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Program składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci, wzorowanych na zajęciach akademickich. Podczas spotkań mali studenci UŁDD poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serię wykładów skierowanych do rodziców, z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

Wszelkie informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie dzieci.uni.lodz.pl.

W każdej edycji UŁDD, w ponad 70 wydarzeniach, uczestniczyło około 500 małych studentów.


W każdej edycji UŁDD, w ponad 70 wydarzeniach, uczestniczyło około 500 małych studentów.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Udostępnij

Powiązane artykuły
Do BUŁy z dzieckiem – nowy pokój do nauki otwarty!

temu

W Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego jest już Pokój Zagadek, teraz przyszła kolej na nieco inne wyzwania, te codzienne, życiowe. Rodzice, którzy przychodzą do BUŁy z dziećmi, będą mogli się teraz pouczyć lub po prostu poczytać w specjalnym pokoju, dostosowanym do potrzeb najmłodszych. Otwieramy 3 września o 10:00, zapraszamy w imieniu pracowników BUŁ i użytkowników pokoju, którzy będą na miejscu, żeby przetestować pomieszczenie.
UŁ komentuje: edukacja włączająca

temu

Właśnie dzisiaj tysiące uczniów rozpoczyna swój rok szkolny. Jest to dobra okazja do tego, aby podyskutować na temat skutecznego nauczania w klasach, w których są uczniowie z problemami o różnym charakterze (społecznym, medycznym, psychologicznym). O edukacji włączającej w materiale opowiada dr Katarzyna Walęcka-Matyja.
Wydarzenia na UŁ 18 - 24.10

temu

Symulacja akcji antyterrorystów, konferencja o starości, Festiwal Kamera Akcja, umowa z PwC czy badania archeologiczne przy al. Anstadta - kolejne dni na UŁ będą pełne ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 
Co Gestapo i UB robili przy Anstadta? - badania UŁ

temu

Wywiady z żyjącymi  świadkami oraz prace wykopaliskowe - to część projektu „Dawna siedziba Gestapo i Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy al. Anstadta w Łodzi. Interdyscyplinarne badania miejsca”. Mroczną przeszłość łódzkiego budynku zbadają archeolodzy i etnolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. We wtorek 23 października 2018 r., w siedzibie ŁSSE (Tymienieckiego 22G), podpisane zostanie porozumienie między Uczelnią oraz Instytutem Pamięci Narodowej i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.