Inteligentna przyszłość - UŁ na EFG 2018

graf. Karolina Zajkowska, UŁ

Inteligentna przyszłość - UŁ na EFG 2018

Opublikowany

Już po raz jedenasty Łódź stanie się gospodarczą stolicą Polski. W dniach 15-16 października odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2018. Uniwersytet Łódzki został Partnerem tego wydarzenia, organizując panel ekspercki „Intelligent future. Business in the era of automation and robotics”. Panel odbędzie się pierwszego dnia Forum - 15 października br., o godz. 13:00 (sala Cotton, Andel’s Hotel Łódź).

Roboty zabiorą nam pracę?

Nieustanny postęp technologiczny nie od dziś wpływa na kształt rynku pracy. Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie - pewne zawody będą wypierane przez robotyzację. Eksperci wskazują, że w strefie zagrożenia znajdują się przede wszystkim te stanowiska, które wymagają wykonania cyklicznych zadań i niskich kwalifikacji. Jednak automatyzacja to nie tylko redukcja niektórych profesji, ale też potencjał dzięki któremu możemy dostrzec zawód przyszłości jakim jest programowanie.

Dzięki wykorzystaniu RPA (Robotic Process Automation) możliwe staje się wykonywanie zadań powtarzalnych, które wcześniej wykonywał dany pracownik. Roboty imitują zachowania człowieka - potrafią pobrać dane z systemu, do którego wcześniej same się logują i umieszczają je we właściwym miejscu. Co więcej, robot pracować może między różnymi systemami, a ucząc się zadań, które wcześniej wykonywał człowiek, staje się czymś w rodzaju wirtualnego pracownika, na dodatek takiego, który nie popełnia typowo ludzkich błędów.

Eksperci UŁ o przyszłości

W dyskusji udział wezmą wybitni absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego -  Agnieszka Belowska-Gosławska - Head of Global Robotic Process Automation, Nordea, Piotr Pawłowski - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Siemens Polska, Violetta Małek - Partner Zarządzający Gekko advisoryNOW oraz prof. Robert Kozielski - Dyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania na Uniwersytecie Łódzki.

Organizowane w Łodzi Europejskie Forum Gospodarcze stało się  tradycyjnym już miejscem wymiany doświadczeń właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, które promuje innowacje w biznesie oraz integruje środowiska biznesowe, naukowe i samorządowe.

Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesiąt spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony branżowe, ponad 2200 uczestników, wiele spotkań biznesowych typu B2B i niezliczona ilość nawiązanych rozmów o współpracy.

Panel Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się pierwszego dnia Forum - 15 października br.
o godz. 13:00 (sala Cotton, andel’s hotel Łódź). Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu i rejestracji na www.forum.lodzkie.pl.

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2018

https://forum.lodzkie.pl/?gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNkiD_8GTOB1HpaqqYezffXeN0MH190XvgTrA3k9bm0r_gqPKLaiZAYaAppnEALw_wcB

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

materiał źródłowy: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
redakcja: Centrum Promocji UŁ

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wydarzenia na UŁ 8-15.10

temu

31 osób z europejskich służb mundurowych zakończyło elitarne studia (koordynowane przez UŁ). Uczelnia otwiera tężnie w szpitalu im. Biegańskiego. Miłośników grzybobrania zapraszamy na niedzielne warsztaty w Łagiewnikach. W poniedziałek natomiast rozmawiamy o inteligentnej przyszłości na Europejskim Forum Gospodarczym 2018. 
Wydarzenia na UŁ 18 - 24.10

temu

Symulacja akcji antyterrorystów, konferencja o starości, Festiwal Kamera Akcja, umowa z PwC czy badania archeologiczne przy al. Anstadta - kolejne dni na UŁ będą pełne ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 
Co Gestapo i UB robili przy Anstadta? - badania UŁ

temu

Wywiady z żyjącymi  świadkami oraz prace wykopaliskowe - to część projektu „Dawna siedziba Gestapo i Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy al. Anstadta w Łodzi. Interdyscyplinarne badania miejsca”. Mroczną przeszłość łódzkiego budynku zbadają archeolodzy i etnolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. We wtorek 23 października 2018 r., w siedzibie ŁSSE (Tymienieckiego 22G), podpisane zostanie porozumienie między Uczelnią oraz Instytutem Pamięci Narodowej i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
UŁ i PwC - początek współpracy 

temu

22 października (poniedziałek) zainaugurowana zostanie współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z firmą PwC – światowym gigantem doradztwa strategicznego. Umowę ramową podpiszą prof. zw. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Krasoń, Prezes Zarządu PwC Polska. Konferencja prasowa, podczas której podpisana zostanie umowa, rozpocznie się o godz. 14:30 w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Narutowicza 68.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.