Uniknąć mowy nienawiści? Dziś wydaje się to zadaniem niewykonalnym. Wyrasta ona z uprzedzeń i stereotypów, naszych lęków. O różnych przejawach tego zjawiska rozmawiać będą między innymi ci, którzy padają jego ofiarą. Debata w Rektoracie UŁ we wtorek, 27 listopada, o godzinie 13:00 w Sali 222. Organizatorem spotkania jest pani doktor Monika Kopytowska z Wydziału Filologicznego UŁ, językoznawca, ale również podróżniczka i kobieta zaangażowana w sprawy społeczne.
O przyczynach i rozwiązaniach
Ks. Arkadiusz Lechowski, Miriam Synger (Przedstawicielka Mniejszości Żydowskiej w Łodzi), Khamis Abtan (Imam Ligi Muzułmańskiej w RP, Łódź), Marta Szymczyk (pedagożka w LO).
Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi: Mł. insp. Włodzimierz Sokołowski – Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka, Mł. insp. Michał Kaliszewski – Naczelnik Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, Podinsp. Krzysztof Jarmusz – Zastępca Dowódcy SPAP, Nadkom. Małgorzata Ratajczyk – Radca ds. Dyscyplinarnych, Podkom. Małgorzata Zając – Wydział Komunikacji Społecznej, St. sierż. Grzegorz Andrzejczak - Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, St. asp. Adam Dembiński – Wydział Prewencji KMP w Łodzi.
Joanna Podolska, Justyna Tomaszewska, Magdalena Kamińska z Centrum Dialogu im. M. Edelmana, Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Mecenas Adam Kuczyński ze Stowarzyszenia Nigdy Więcej, Piotr Wesołowski i Blanka Rogowska z Gazety Wyborczej, Beata Umińska z TVP 3 Łódź, Dr Marcin Gołaszewski (Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi), Adrian Witczak (Radny Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego), Piotr Kłys (Obywatelski Ruch Demokratyczny), Anna Rolczak (Centrum Promocji UŁ), Prof. Ryszard Machnikowski (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ), Dr Iwona Dembowska-Wosik (Wydział Filologiczny UŁ), Dr Julita Woźniak (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, filia w Piotrkowie Trybunalskim)oraz Joanna Wiernicka-Zawisza (Fundacja Kolorowo, Ubrani w Polskę).

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych. Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/redakcja: Centrum Promocji UŁ