Już po raz siódmy Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do siebie miłośników nauk przyrodniczych. Noc Biologów 2019 odbędzie się w piątek, 11 stycznia, w budynkach: D (ul. Pomorska 141/143 - wejście od ulicy Matejki) oraz A (ul. Banacha 12/16). Serdecznie zapraszamy, ale uwaga - na niektóre zajęcia nie ma już miejsc, proszę uważnie przejrzeć program.
Mikrosuperbohaterowie, smog i witamina C
Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zapraszamy do wzięcia udziału w spektaklu teatralno-muzycznym. Będzie to wspaniała okazja, aby dowiedzieć się "Dlaczego smog jest groźny jak smok?". Będzie także można poznać niezwykłe właściwości wody i pobawić się z zabawnymi skaczącymi kuleczkami.
Co tak naprawdę znajduje się w napojach, które na co dzień wypijamy? Czy cukier jest zdrowy? Czy dobrze robimy okresie jesienno-zimowym suplementując się witaminą C? Na te pytanie odpowiedzą biolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego. Będą również wyjątkowe warsztaty, podczas których uczestnicy poznają mikrosuperbohaterów!
A gdyby wzbogacić swoją dietę w kiełki? To niezwykle bogate źródło cennych składników… Podczas Nocy Biologów nauczymy wszystkich jak je wyhodować w warunkach domowych. Będzie też Pięćdziesiąt twarzy… Drobnoustrojów!
Kolejna propozycja to Światełko w mroku – spacer po głębinach oceanów, na dnie których można spotkać niezwykłe świecące mikroorganizmy.
Cały program Nocy Biologów organizowanej na Uniwersytecie Łódzkim można prześledzić na stronie: http://www.nocbiologow.pl/
Wstęp na wiekszość atrakcji jest wolny, ale na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Ważnym elementem Nocy Biologów UŁ są specjalnie przygotowane warsztaty.
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: WBiOŚ UŁ
redakcja: Centrum Promocji UŁ