"Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan?" - jakie wyzwania czekają nas w 2019 roku? Znana ekonomistka, założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan będzie mówić o tym w czwartek (17.01) na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (początek o godzinie 14:30 w Auli C-101).
Jak poradzić sobie ze spowolnieniem gospodarczym?
Względna stabilność gospodarcza i pokój w Europie nie wystarczą, by Unia zyskała bezpieczną pozycję w globalnym nieładzie. Brexit przełoży się dramatycznie na europejską i światową wymianę handlową, ale również spowoduje zmiany w unijnym budżecie. Jaka powinna być polityka UE i Polskie wobec rosnącej pozycji Chin i polityki USA?
Dr Henryka Bochniarz
Należy do think-tanku European Council on Foreign Relations. W latach 2006-2014 pełniła funkcję prezesa Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Zasiada w radach nadzorczych Orange Polska SA i FCA Poland SA. Była minister przemysłu i handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991). Kandydatka na urząd Prezydenta RP (2005).Zaangażowana w działalność społeczną.
Utworzyła Fundację Prymus na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wiejskich. Działa w Fundacji Sztuki im. Stanisława Witkiewicza wspierającej Teatr Witkacego w Zakopanem. Pomysłodawczyni i wieloletnia współfundatorka Nagrody Literackiej NIKE dla najlepszej książki roku.
Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym.Laureatka Nagrody Kisiela oraz Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. Odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz japońskim Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą.
W 2014 Newsweek umieścił ją w rankingu 10 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, zaś w 2015 znalazła się na liście "50 Polek, które się liczą" w zestawieniu Gazety Wyborczej.
Dr H. Bochniarz: "Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan?"

Wykład Pani Doktor Henryki Bochniarz 17.01.2019 w Auli C-101 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym (godz. 14:30)
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
redakcja: Centrum Promocji UŁ