Nicolas Maduro zapowiada najważniejsze w historii manewry wojskowe, a kolejne kraje uznają prezydentem Wenezueli jego rywala, lidera opozycji - Juana Guaido. Jak doszło do tego, że kraj bogaty w ropę opanowała hiperinflacja, a pokój wisi na włosku? Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz najbliższej przyszłości Wenezueli? - komentuje prof. Stanisław Kosmynka z WSMiP UŁ.
Świat wspiera wenezuelską opozycję
W poniedziałek, oficjalnie poparł Guaido również Izrael. Spośród państw europejskich nowego prezydenta Wenezueli uznały Albania, Kosowo i Gruzja.
Inne państwa Starego Kontynentu, takie jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia i Holandia, dają Nicolasowi Maduro tydzień na zorganizowanie nowych wyborów, w przeciwnym razie podzielą stanowisko wyżej wymienionych krajów.
Tymczasem, mimo fatalnej sytuacji gospodarczej kraju i protestów setek tysięcy mieszkańców, Nicolas Maduro wydaje się niewzruszony reakcją świata. Siły dodaje mu na pewno fakt, że niektóre państwa, w tym Rosja i Chiny, wciąż popierają jego rządy...
Komentarz UŁ - prof. Stanisław Kosmynka (WSMiP UŁ)
Komentarz UŁ - prof. Stanisław Kosmynka
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: prof. Stanisław Kosmynka
redakcja: Centrum Promocji UŁ