Pierwsze seminarium w ramach AP Forum to okazja do zainicjowania dyskusji na temat możliwych form współpracy humanistów z szeroko rozumianym otoczeniem zewnętrznym. Zapraszamy w czwartek 31 stycznia (godz. 10:00 - 13:00) na Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ - Aula im. prof. Iji Lazari-Pawłowskiej, ul. W. Lindleya 3/5 (III piętro).
Archeolodzy i prezesi
Agnieszka Łuczak - pełnomocniczka Prezydent m. Łodzi ds. Równego Traktowania od 8 marca 2018 r. Wcześniej przez ponad ćwierć wieku niezależna dziennikarka i publicystka, m.in. redaktor naczelna i sekretarz redakcji Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego. Łódzka pełnomocniczka Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Związana z Kongresem Kobiet od początku jego istnienia.
Łukasz Prykowski - pełnomocnik Prezydent Miasta Łodzi ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Odpowiada za współtworzenie standardów współpracy Miasta z III sektorem, pełni rolę doradczą i mediacyjną w sprawach dotyczących kształtowania relacji pomiędzy Miastem Łódź a organizacjami pozarządowymi, kieruje pracami Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego itp. Jeden z współtwórców Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi"
Anna Guzek, Anna Gajda i Agnieszka Moczulska z Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”, która pomaga rodzinom zdezintegrowanym poprzez umieszczenie dzieci w pieczy zastępczej, rodzinom adopcyjnym i zastępczym a także dorosłym wychowanym poza rodziną biologiczną. Fundacja prowadzi treningi umiejętności rodzicielskich i wychowawczych, warsztaty terapeutyczne (m.in. dogoterapia, arteterapia) dla dorosłych, młodzieży i rodzin oraz grupy wsparcia, poradnictwo rodzinne, terapię traumy; organizuje także spotkania rodziców z dziećmi znajdującymi się w pieczy zastępczej.
Waldemar Olbryk – absolwent ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów MBA prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Łódzki i College of Maryland. Posiada również tytuł Profesjonalnego Managera Projektu według standardu Project Management Institute. Zawodowo związany jest z Łodzią, był zaangażowany w tworzenie łódzkiej Manufaktury, następnie z współpracował z firmą Phillips Lighting. W 2008 r. rozpoczął pracę w Skanska, by w 2011 r. roku objąć funkcję Prezesa Skanska Property Poland (do 2014 r.). Od początku istnienia jednostki jest pierwszym Polakiem na tym stanowisku. 1 sierpnia 2017 roku dołączył do największego polskiego dewelopera Echo Investment S.A., jako Dyrektor Działu Mieszkaniowego. W 2018 roku przyjęty w szeregi stowarzyszenia RSA (Royal Society for the Arts, Manufactures and Commerce).
Dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz i dr Olgierd Ławrynowicz:
dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz to antropolog kultury, etnograf, adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ. W swojej praktyce badawczej zajmuje się kulturą współczesną oraz dziedzictwem kulturowym zapisanym w krajobrazie i pamięci.
dr Olgierd Ławrynowicz jest adiunktem w Katedrze Archeologii Historycznej i Bronioznawstwa UŁ. Specjalizuje się w badaniach uzbrojenia średniowiecznego oraz w archeologii współczesności i archeologii konfliktów zbrojnych. Od kilku lat prowadzi badania nad śladami niemieckich zbrodni nazistowskich w lasach podłódzkich.
Seminarium otwarte dla wszystkich
Jeśli chcecie rozbudować sieć kontaktów i nawiązać ciekawe relacje, to również wydarzenie dla Was!
Projekt „Humanistyka stosowana dla rozwoju: od innowacji do aplikacji (APHUM BASE i AP Forum)” realizowany jest na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ w ramach programu DIALOG ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Więcej informacji w wydarzeniu i na Humanistyka dla rozwoju.
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: Humanistyka dla rozwoju
redakcja: Centrum Promocji UŁ