"Agresja i mowa nienawiści w sferze publicznej" to tytuł konferencji, którą na Wydziale Filologicznym UŁ, wspólnie z policją, organizuje dr Monika Kopytowska. Na ważne dyskusje zapraszamy 1 marca (piątek) na Aulę A1 (Pomorska 171/173), od godziny 10:00. Na konferencję można się wciąż rejestrować.
Wspólny projekt UŁ i Policji
Uczestnicy dyskusji przeanalizują zagrożenia, jakie stwarza język wykorzystywany do generowania strachu przed Innym, kreowania opozycji i konfliktu na linii my-oni, a także nawoływania do przemocy. Skupią się jednak również na dobrych praktykach i roli instytucji publicznych, edukacyjnych i pozarządowych w przeciwdziałaniu temu zjawisku.
W ostatnim czasie zorganizowane zostało spotkanie z udziałem samorządowców, przedstawicieli wielu religii, dziennikarzy i służb. Dr Monika Kopytowska zorganizowała też debatę, w której udział wzięli przedstawiciele różnorodnych środowisk. Była też jedną z panelistek podczas ostatniego festiwalu See Bloggers w EC-1.
Na dole artykułu można zapoznać się z biogramami uczestników i przejrzeć dokładny program wydarzenia.
Mowa nienawiści, hejt, słowa które ranią - debata
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
tekst źródłowy: dr Monika Kopytowska
redakcja: Centrum Promocji UŁ