Prowadzone pomiędzy Koreą Północną a USA rozmowy stanowią nie lada wyzwanie dla japońskiej dyplomacji. Dlaczego tak się dzieje i jaki ma to wpływ na japońską politykę wewnętrzną? Wyjaśnia ekspert ds. polityki Azji i Pacyfiku, dr Marcin Socha z Ośrodka Spraw Azjatyckich UŁ.
Trudna dyplomacja
Pomimo zerwania rozmów podczas ostatniego szczytu prezydent Trump ocenił spotkanie jako „bardzo produktywne” i podkreślił, że negocjacje nie zostały zerwane w sposób nagły. Ponadto, rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders przekazała, że „tym razem nie osiągnięto porozumienia”, ale obie delegacje przeprowadziły w czasie szczytu konstruktywne rozmowy na temat denuklearyzacji Korei Płn., a także na temat gospodarki tego kraju i mają nadzieję kontynuować rozmowy w przyszłości.
Polecamy publikacje OSA UŁ
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/