Pracownia Biobank Uniwersytetu Łódzkiego organizuje hackathon bioinformatyczny BioNinja Challenge 2019. Jego celem będzie integracja środowisk biologów i informatyków oraz bioinformatyków. Chodzi o pokazanie, iż razem da się współpracować, a na styku różnych obszarów wiedzy powstają bardzo kreatywne rozwiązania. To właśnie jest drugi cel imprezy – wypracowanie (w formie konkursowej) nowych rozwiązań problemów dotykających współczesną bioinformatykę. Wydarzenie odbywać się będzie na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 04 - 06.10.2019.

Biologia, zdrowie i dane
Do udziału zapraszamy nie tylko bioinformatyków ale także wszystkie osoby które w swojej pracy spotykają się z problemami związanymi z przetwarzaniem danych biologicznych/medycznych, big data i data science, genetyką, medycyną i innymi dziedzinami w których przydatne mogą być rozwiązania bioinformatyczne.
Bioinformatyczny turniej
Aby przygotować najlepsze rozwiązania konieczne będzie posiadanie interdyscyplinarnego zespołu (można zgłaszać całe zespoły lub zgłaszać się indywidualnie i stworzyć zespół na miejscu), który poza wiedzą z zakresu IT, pozwalającą na implementacje algorytmów AI oraz opracowywanie optymalnych metod przetwarzania danych, wykaże się także wiedzą domenową w zakresie life science.
Uczestnicy wspierani będą przez osoby doświadczone w tematyce poruszanej w trakcie hackatonu, które pomagać będą w naprowadzeniu zespołów na jak najciekawsze rozwiązania.
Biobank UŁ
Jednostka należy do krajowego Konsorcjum BBMRI.pl, realizującego projekt na rzecz Infrastruktury Badawczej Biobanków i Zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC (Biobanking and BioMolecular resource Research Infrastructure - European Research Infrastructure Consortium), współtworząc Polską Sieć Biobanków.
Bieżące informacje na temat wydarzenia pojawiać się będą na stronie internetowej: www.bioninjachallenge.eu/ oraz na twitterze (twitter.com/BioninjaCHLG ) i Facebooku (www.facebook.com/BioNinjaChallenge/)
Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.
Partner: Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne.
Partnerem technologicznym wydarzenia jest InterSynergy Software House (https://www.intersynergy.pl/) i Agencja Kreatywna Onespark (https://www.onespark.pl/).
Partnerzy medialni: biotechnologia.pl, dlastudenta.pl, biostrefa.net.


Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: Biobank UŁ
redakcja: Centrum Promocji UŁ