Wykładowczynie z Wydziału Filologicznego UŁ stworzyły grę miejską, która polega na odkrywaniu Łodzi Literackiej. Można wziąć w niej udział przez cały październik. Doktor Karolina Kołodziej i doktor Katarzyna Badowska będą również przewodniczkami dwóch spacerów literackim szlakiem miasta 29.09 i 13.10. Zapraszamy w imieniu Zakładu Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski UŁ!

grafika: Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO
Uzupełnieniem gry są dwa spacery szlakiem literackim po Łodzi, prowadzone przez Katarzynę Badowską i Karolinę Kołodziej, twórczynie scenariusza gry i autorki „Przewodnika literackiego po Łodzi”. Spacery odbędą się w dwie niedziele - 29.09 (start sprzed pomnika jednorożca) i 13.10 (start ze Starego Rynku). Oba spacery rozpoczynają się o godz. 12.00.
Centrum REGIO to stowarzyszenie, działające w Łodzi już od 10 lat. Prowadzimy wycieczki, organizujemy gry miejskie, wydajemy tematyczne przewodniki po mieście i okolicach. Promujemy łódzkie dziedzictwo, w tym to przemysłowe, filmowe, czy literackie. W 2017 r. wydaliśmy „Przewodnik literacki po Łodzi”.
Organizator: Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO
Partnerzy: Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Wojewódzka, Biblioteka Miejska w Łodzi, Centrum Dialogu, Archiwum Państwowe, Muzeum Miasta Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta, Łódzka Organizacja Turystyczna, Księgarnia Światowid, Centrum Turysty Księży Młyn
Projekt "Literacka gra miejska" jest dofinansowany ze środków zadania Miejski Program Mikrograntów 2019 finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 realizowanego przez Centrum OPUS.
Dodatkowe informacje: Maciej Kronenberg (koordynator projektu)
T 693 400 228
E kronenberg@regiocentrum.pl
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Materiał źródłowy: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Redakcja: Centrum Promocji UŁ