Stan wojenny jest wciąż tematem politycznym, oprócz warstwy historycznej. Wciąż mamy przecież w Polsce do czynienia z niektórymi bohaterami tych wydarzeń. Pomimo końca stanu wojennego jego reperkusje trwały aż do 1989 roku. Dramatyczne skutki to około stu ofiar śmiertelnych i 10 000 internowanych. Do tego dochodziły śledztwa, wyroki i dramaty rodzinne. Do tej pory zadawane jest pytanie – po co wprowadzono stan wojenny? Czy na pewno była to obrona przed większym złem?
Kanał YouTube UŁ już w komplecie
Z radością przyjęliśmy wiadomość o rozpoczęciu współpracy z Panem Profesorem Przemysławem Waingertnerem, który od lat popularyzuje historię Polski przy różnych okazjach. Tutaj, 2 razy w miesiącu, będzie można oglądać jego premierowe wystąpienia.
Nie zamykamy się jednocześnie na innych ekspertów, którzy będą chcieli regularnie mówić na vlogu o nauce. Uniwersytet Łódzki cały czas rozwija swoje kanały komunikacji. Staramy się wybierać najciekawsze wątki z naszych badań i dostarczać je do odbiorcy zainteresowanego nauką, w niemal wszystkich jej aspektach.

Pierwsze dwa odcinki vloga nagrywaliśmy w klimatycznej czytelni Instytutu Historii UŁ (fot. Maciej Andrzejewski, UŁ)

Pierwsze dwa odcinki vloga nagrywaliśmy w klimatycznej czytelni Instytutu Historii UŁ (fot. Maciej Andrzejewski, UŁ)
Prof. Przemysław Waingertner - sylwetka

prof. Przemysław Waingertner (fot. Maciej Andrzejewski, UŁ)
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: prof. P. Waingertner
redakcja: Centrum Promocji UŁ